5. třída – Veverky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Anna Hofmanová, Blanka Lamačová, Dis. a Lucie Horáčková, Dis.

Třídní mobil: 704973205

Aktuality 5. třída Veverky
  • Ve středu dne 29. 3. 2023 proběhne v naší MŠ výukový program agentury Pochop přírodu „DRAVCI A SOVY „. Shlédneme názorné ukázky práce s dravci. Děti se zábavnou formou dozvědí zajímavosti o sokolnictví, o životě dravců a sov a mají jedinečnou možnost vidět dravce z bezprostřední blízkosti. Cena 100 Kč.

  • Ve čtvrtek dne 23. 3. 2023 v 10.00 hod. přivítáme v naší MŠ návštěvu z Policie ČR – Psovody. Shlédneme ukázky práce psovodů, jejich práci a cvičení s pejsky.

  • V pondělí dne 20. 3. 2023 proběhne v MŠ jarní fotografování dětí. V případě zájmu prosíme rodiče o zapsání do archu, umístěného na nástěnce, v šatně každé třídy. Focení proběhne po třídách v dopoledních hodinách.

  • V pondělí dne 13. 3. 2023 proběhne v MŠ program Canisterapie. Cena 100 Kč. Program nás seznámí s prací s pejsky a možnosti využití psí lásky k léčebným účinkům.

  • V úterý dne 7. 3. 2023 v 10.15 hod. navštívíme KD Jilm, kde shlédneme divadelní vystoupení Digitime -DS Nosálci. Cena 60 Kč. Digitime

  • Ikdyž je měsíc únor nejkratším měsícem v roce, nic nám nezabránilo užít si ho naplno. Krakonoš nás totiž vyslyšel a vykouzlil nám opravdovou zimu. Díky bohaté sněhové nadílce jsme tak mohli provětrat pekáče a lopaty, zařádit si při sněhové koulovačce či uplatnit svou fantazii při stavbě krásných sněhuláků. Všechny děti si pak na zahradě zasoutěžily na Zimních hrách, při kterých bylo jejich úkolem projít celkem šest stanovišť plných sněhových úkolů. Jak jinak, děti si u toho užily spoustu legrace. Abychom se také podívali dál než do školky, vycestovali jsme za Eskymáky a přiblížili si život za polárním kruhem. Pověděli jsme si, kde leží Grónsko, jaká zvířata tam najdeme, a nejenže jsme si ukázali, v čem Eskymáci bydlí, ale zkusili jsme si dokonce z cukrových kostek iglů vyrobit. Tímto vším nás provázela básnička Mrzne a mrzne, kterou děti doplňovaly hudebními nástroji. A že jim to šlo! Pak, kde se vzal, tu se vzal, navštívil nás kouzelník. Děti nadšeně pozorovaly všechna jeho kouzla a triky a přestože jsme se mu všichni dívali téměř pod prsty, žádná z nich jsme neodhalili. Některé děti si dokonce vyzkoušely, jaké to je, kouzelníkovi asistovat a být tak světu kouzel o trochu blíž. Celé představení pak završilo krásným kouzlem přeměny plyšového králíčka v živého. Pan kouzelník sklidil veliký potlesk a děti byly spokojené a plné nových zážitků. Nejveselejším dnem se stal bezpochyby Karneval. V překrásných kostýmech jsme si užívali celý den, tančili, hráli si, zpívali a smáli se. Vyrobili jsme si ovocné špízy, ochutnali nápoje se zavřenýma očima a dokonce jsme losovali tombolu. Pak jsme se s ostatními třídami sešli na chodbě a společně si za doprovodu veselých písniček zatančili Macarenu nebo třeba Ptačí tanec. Měsíc únor nám zakončily jarní prázdniny, které většina dětí trávila s rodiči či prarodiči při zimních radovánkách. Nás teď čeká měsíc březen a my se budeme těšit, jaké krásné a zajímavé dny nám přinese.

  • V úterý dne 7. února 2023 od 8. 00 hod., SD Jilm – taneční vystoupení Kaleidoskop. Prosíme rodiče, aby přivedli ráno své děti včas. Z MŠ odcházíme nejpozději v 7. 40 hod. Cena představení je 60 Kč.

  • Zima a sníh jsou stále v nedohlednu a proto třída Veverek vyhlásila soutěž pro děti a rodiče, jejímž cílem byla společná výroba sněhuláka. Velmi nás všechny potěšilo, že zájem zapojit se do soutěže byl opravdu veliký. Děti dostaly volnou ruku a fantazii se meze nekladly, proto se nám sešlo spoustu krásných a zajímavých sněhuláčků různých velikostí vyrobených z velmi rozmanitých materiálů. Všechny sněhuláky jsme pak společně vystavili v hlavní chodbě školky, aby mohli dělat radost všem okolo. Vybrat vítěze bylo velmi těžké, děti samy hlasovaly, čí sněhuláček se jim nejvíc líbí. Vítězem se tak stala Nellinka Řezníčková, které všichni moc gratulujeme. Všechny děti i jejich rodiče byli odměněni a už teď se těšíme na další společnou akci.

  •   Milí rodiče, přejeme Vám do nového roku: rybičky, nový kabát, nové barevné talíře, nový batoh a kabelku, nové trenky pro taťku, čepici a rukavice, sněhuláka, hodně sluníčka přejí děti z Veverek Děkujeme Vám za spolupráci, za úsměvy, za milá slova.   Veselé Vánoce, plné radosti a pohody v kruhu nejbližších a spoustu dobré nálady. přejí paní učitelky z Veverek

  • Dne 6. 1. 2023 ( pátek) proběhne v naší mateřské škole divadelní představení O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH. Vybíráme 65,- Kč.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Mgr. Monika Králová, MBA
-ředitelka školy


Mgr. Jana Klikorková
-statutární zástupkyně ředitelky a zástupkyně pro pracoviště Roztocká


Mgr. Lucie Čadanová
Anna Hofmanová
Štěpánka Chlumská
Kateřina Kozáková, Dis.
Blanka Lamačová, Dis.
Marcela Lízrová
Eva Matyášová
Bc. Jitka Nosková
Marcela Streitová
Bc. Hana Šmídová
-učitelky


Lucie Horáčková, Dis.
Milada Tužová
Miroslava Zimčáková
Marcela Lízrová
-asistenti pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ing. Marie Hájková
-vedoucí ekonomického úseku
Veronika Holmanová
-vedoucí školní jídelny
Jiřina Šírová
-hlavní kuchařka
Lubomíra Hartigová
- kuchařka
Jana Brožová
-pomocná kuchařka
Markéta Zuzánková
-školnice
Petra Žalská (zástup za paní Málkovou)
Zuzana Málková
-uklízečka
Michael Pitra
-údržbář