5. třída – Veverky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Anna Hofmanová, Eva Matyášová

Aktuality 5. třída Veverky
  • Copak asi dělají děti ze třídy Veverek? Jsou zdravé? Tvoří, kreslí, staví nebo si hrají s rodiči nějaké hry? Chybí jim kamarádi? Na co se do školky nejvíce těší? To jsou otázky, které si denně pokládáme. Bohužel se nám začátek jara nepodařil strávit společně a tak jsme se věnovaly přípravám na další setkání plné zábavného vyrábění a veselých her. P. učitelky se zúčastnily několika webinářů s tématem děti a jejich potřeby a absolvovaly praktický kurz ,,Prevence vzniku vadného držení těla u dětí MŠ” s lektorkou Mgr. Petrou Nyklovou. Ukázky cvičení je možné shlédnout na webu: https://www.zdravestistko.cz/ . Připravily jsme pro vás nové cvičební pomůcky, upravily prostor ve třídě a jarně ji vyzdobily. Už se na vás moc a moc těšíme: p. uč. Eva Matyášová 🙂 Anička Hofmanová 🙂

  • V průběhu měsíce se děti seznámily s prostory MŠ a jejími zaměstnanci. Prozkoumaly nejen všechny hry a hračky ve třídě, ale také na školní zahradě, kde trávily čas mimo jiné jízdou na tříkolkách, hrou na kamínkovišti, prolézáním či houpáním na houpačkách. Domluvili jsme se na pravidlech, které budeme dodržovat jak ve třídě, tak i na vycházce a školní zahradě. Jen občasné hašteření mezi kamarády je třeba ještě hlídat. Při vycházce se naučily chodit ve dvojicích. Také se mnohé dozvěděly. Zpívaly lidové i umělé písničky, učily se básničky s pohybem nebo malovaly či vyráběly, čímž trénovaly jemnou motoriku. Procvičily si pusinku s papírovým dráčkem a svého vlastního dráčka si také vyrobily – malovaly ho vodovými barvami, lepily části obličeje a vybraly si barevné mašle na ocásek. S vyrobenými dráčky cvičily a následně si jej vystavily. Nyní na podzim zkoušely pouštět létajícího draka, i když vítr moc nefoukal, děti byly z činnosti nadšené. Společně se setkávají s kamarády ve třídě ,,Myšiček“ a těší co dalšího příště zažijí.

  • Po 18. listopadu jsme se opět začali scházet ve třídě Veverek. Trošku jsme si museli připomenout naše společná pravidla. Příroda nám připravila spoustu materiálu, tak jsme vyráběli podzimníčky,různě tvořili z listí, hráli si na ježečky a naučili se nové básničky. Na začátku prosince jsme stihli i lehké sněhové hrátky a pak nás čekal ,, Pekelný týden“. Děti čerty malovaly, vyrobily si rohy a nakonec jsme si v maskách zatancovali. Týden zakončila Mikulášská nadílka. Všechny děti moc chválíme! Oslovují se jmény, ví ,kam patří hračky a už se i společně smějeme.

  • Leden nám připravil bohatou sněhovou nadílku. Stromy měly zimní kabátek, zahrada školky sněhový koberec. A proto jsme neotáleli a pustili se do zimní olympiády. Zahrada školky se jako mávnutím kouzelného proutku proměnila v zimní sportoviště. Děti měly za úkol hodit míček do zavěšené obruče, přenášet sněhovou kouli na lopatě, trefit míčkem medvěda, střelit puk hokejkou do branky, prolézt tunelem, jet psím spřežením, sjet kopeček na bobu a oběhnout smrček. Všechny děti byly moc šikovné. Proto na každého malého závodníka čekala sladká odměna a medaile. Po celé dopoledne panovala příjemná atmosféra a počasí bylo pohádkové. Pak už děti, s krásnými zážitky a po dobrém obědě, spokojeně usínaly ve svých vyhřátých postýlkách. V naší fotogalerii ( https://mssporilov.rajce.idnes.cz/ ) si můžete prohlédnout pořízené fotografie.  

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Mgr. Monika Králová
ředitelka školy


Bc. Hana Šmídová
statutární zástupkyně ředitelky


Kateřina Kozáková, Dis.
Eva Matyášová
Anna Hofmanová
Věra Nosková
Marcela Streitová
Mgr. Dominika Jónová
Blanka Lamačová, Dis.
Mgr. Lucie Čadanová
Bc. Jitka Nosková
učitelky


Eva Hamáčková
Marcela Nováková
asistenti pedagoga
Věra Nosková
školní asistent, učitelka


Provozní zaměstnanci


Ing. Marie Hájková
vedoucí ekonomického úseku
Veronika Holmanová
vedoucí školní jídelny
Jiřina Šírová
kuchařka
Jana Brožová
pomocná kuchařka
Milena Sedláčková
školnice
Zuzana Málková
uklízečka
Michael Pitra
údržbář