5. třída – Veverky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Blanka Lamačová, Dis. a Lucie Horáčková, Dis. a Marcela Streitová

Třídní mobil: 704973205

Aktuality 5. třída Veverky
  • Vážení rodiče, pokud Vaše dítě potřebujete odhlásit z docházky do MŠ při prázdninovém provozu, i když je přihlášené, prosíme o omlouvání na tel.: 481 544 072 (pevná linka MŠ Roztocká). Třídní mobilní tel. jsou mimo provoz. Děkujeme za pochopení

• Krásný, zážitkový program „Dravci a sovy“ proběhne v pátek dne 14. 6. 2024 od 11.00 hod. na zahradě MŠ Roztocká. Vybíráme 100 Kč,-

• Ve středu dne 12. 6. 2024 proběhne v MŠ Roztocká vyšetření zraku, pro předem přihlášené děti. Cena vyšetření činí 200 Kč,-.

• Ve čtvrtek dne 6. 6. 2024 v 8. 45 hod. ve školce opět rádi přivítáme paní Zdeňku, která nám zajímavou formou předvede sklářské řemeslo. Děti se mohou těšit na netradiční zážitek a skleněný dáreček. Vybíráme 80 Kč,-

• Začátkem dubna nás překvapilo neobvykle teplé počasí, příroda se probudila o trochu dříve a tak jsme hodně času trávili na procházkách venku. Povídali jsme si hlavně o zvířátkách a jejich mláďátkách a protože prožitkem se učíme nejraději, vyrazili jsme do terénu. První zážitek jsme měli z jilemnického kravína na Hraběnce, kde nás přivítaly kravičky s telátky. Některé byly zvědavé, jiné stydlivé, a ty zbylé nás zvesela provázely svým bučením po celou dobu naší návštěvy. Ještě zajímavější ale pro děti bylo, když jsme vyrazili do domácí zoo paní učitelky Blanky. Jako první se nám, trochu nedůvěřivě, ještě venku na maličký okamžik ukázala kočička Elinka. Uvnitř nás toho čekalo ale mnohem víc. Děti nadšeně pozorovaly noční gekončíky, roztomilé zakrslé králíčky, stařičkého chameleona, malého hada i jejich potravu, myšky a cvrčky. Kdo nebyl bojácný, mohl si zvířátka i pohladit. Nakonec jsme si dali malé občerstvení a vyrazili zpět do školky. Na jeden den jsme se vrátili k tématu povolání a přijali jsme pozvání do železářství k panu Hornigovi. Děti si prohlédly spoustu nářadí a náčiní, prošly si prostory obchodu a nakoukly dokonce i do zákulisí do přípravny balíčků, kde si mohly vyzkoušet, jak se zboží skenuje. Největší dobrodružství však pro děti bylo, když si mohly venku, do připravených palet, navrtat šrouby, vyfrézovat díry, zatlouct hřebíky a ustřihnout zahradnickými nůžkami větve. Tolik dětského nadšení jsme dlouho nezažili. Dalším zážitkem se pro nás stalo sférické kino, které zavítalo k nám do školky. Obří nafouknutý stan, který sahal až do stropu, a do nějž jsme si pohodlně lehli, nás přizval na nádhernou pohádku s názvem Tajemství stromů, kde nám Beruška Dorotka se svými kamarády pověděla, proč jsou pro nás stromy důležité. Celý příběh jsme sledovali opravdu po celé kupoli, a byla to nevšední podívaná. A ptáte se, jak jsme se rozloučili s dubnem? Přece oslavou čarodějnic. Všechny děti přišly jako čarodějové a čarodějky, tančili jsme, smáli jsme se a když přišel ten správný čas, vydali jsme se na čarodějnickou stezku na zahradu naší školky. Plnili jsme úkoly, lítali na košťatech a nakonec jsme si všichni tajně přáli své přání nad opravdickým čarodějným lektvarem. Teď už nám zbývá jen doufat, že se nám všem vyplní.

• V pondělí dne 6. 5. 2024 přivítáme v MŠ Divadélko s pohádkou „Nádherné úterý“. Vybíráme 70 Kč.

• Ve středu dne 15. 5. 2024 proběhne v MŠ oblíbený program „Starší děti čtou mladším“. Tentokrát se na návštěvu dětí ze ZŠ Jana Harracha, s programem zaměřeným na rodinu a jaro, budou těšit děti ze třídy Ježečci a Veverky.

• V pátek dne 10. 5. 2024 půjdeme s dětmi v rámci knihovny na besedu s paní A. Popprovou, která nám představí svojí knížku „Medový domeček“. Necelou hodinu trvající zajímavá beseda se uskuteční v Tržnici řemesel od 9.00 a 10.00 hod.

• Ve čtvrtek dne 9. 5. 2024 proběhne v MŠ program H2Ospodař, je zaměřený na budování úcty k vodě a ukazování cesty, jak s ní šetrně hospodařit. Děti  prostřednictvím příběhů kapky Jarmilky objeví tajuplná místa, kde se voda za Zemi schovává. Zjistí, jak se dokáže pohybovat v přírodě a jak ve městech ve člověkem upraveném korytu. Sami si sestaví složitou cestu vody do lidských domovů a v závěru si také ukáží, jak mohou ovlivnit svou spotřebu vody v domácnosti.

• V úterý dne 30. 4. 2024 proběhne na zahradě MŠ „Čarodejnické dopoledne“. Děti mohou do školky přijít v čarodejnických kostýmech. Na děti čeká zábavné a dobrodružné dopoledne, čarodejnická stezka s plněním úkolů a odměnou.