Vítáme Vás na stránkách MŠ Roztocká – Sluníčko.

slu-pn Mateřská škola Jilemnice, příspěvková organizace

Roztocká 994, 514 01 Jilemnice
Ředitelka školy
Email: msjilemnice.reditelstvi@seznam.cz
Tel.: 481 544  072

Statutární zástupkyně a zástupkyně pro pracoviště MŠ Roztocká
Email: msjilemnice@seznam.cz

Třída pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami se nachází v MŠ Roztocká – Sluníčko v přízemí budovy A. Dětem se věnují pedagogické pracovnice pod vedením speciální pedagožky, která je zároveň logopedickou asistentkou. Čtěte více zde: http://msjilemnice.cz/slunicko/nase-tridy/1-trida-mysicky/

Aktuality z MŠ Roztocká
  • Divadelní představení v MŠ

Ve čtvrtek dne 14. 12. 2023 v 9. 30 hod. přivítáme v MŠ divadélko Rolnička s pohádkou „Vánoční příběh“. Vybíráme 60 Kč.

• Mikulášská nadílka v MŠ

V úterý 5. 12. 2023 navštíví děti v mateřské škole Mikuláš, anděl a čert. Děti se mohou těšit na nadílku :-). Převleky malých čertíků a andílků jsou vítány, bližší informace poskytnou paní učitelky v jednotlivých třídách 🙂

• Důležité upozornění – vzduchotechnika

Vážení rodiče, z důvodu instalace vzduchotechniky budou ve škole probíhat stavební práce, které vyžadují Vaši zvýšenou bezpečnost. Prosíme proto o Vaši pozornost a obezřetnost. Zakázka se bude provádět za provozu školy, a to vždy v prostoru, kde není možná přítomnost dětí. Začátek je stanoven na pondělí 9. 10. 2023 ve třídě Sovičky. Tato třída bude z důvodu přípravných prací již od 5. 10. 2023 dočasně umístěna ve třídě Ježečci. Děti ze třídy Ježečci budou po dobu celé realizace rozmístěné do ostatních tříd. O dalším postupu prací a organizaci provozu Vás budeme neprodleně informovat. Děkujeme za pochopení a spolupráci. MŠ Roztocká

• Záchranářský pes

Ve čtvrtek dne 5. 10. 2023 navštíví naší MŠ pejsek Tessie s programem „Záchranářský pes“. Na program vybíráme 100 Kč.

• Interaktivní čtení – program Knihovna Jilemnice

Dne 3. 10. 2023 navštívíme s dětmi besedu s p. Dankou Šárkovou, ve spolupráci s Městskou knihovnou Jilemnice. Jde o interaktivní čtení a seznámení s knížkou od jmenované autorky.

• Organizace školního roku 2023/2024

Organizace školního roku 2023/2024 V pátek 29. září 2023 MŠ uzavřena Podzimní prázdniny čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023 (omezený provoz) Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Vzdělávání začne ve středu 3. ledna 2024 Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 26. 2. – 3. 3. 2024 (omezený provoz) Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024 (MŠ uzavřena)

• Adaptační dopoledne pro nově přijaté děti

Vážení rodiče, adaptační dopoledne pro nově přijaté děti se uskuteční dne 1. 9. 2023 od 9.00 do 11.00 hodin. Projdete si mateřskou školu, svoji třídu a setkáte se s Vašimi učitelkami a novými kamarády. Můžete si přinést potřebné věci do školky a zabydlet se na svém místečku v šatně 🙂 Těšíme se na Vás!!!

• Předvádění sklářského řemesla

Ve středu dne 19. 4. 2023 od 9. 00 hod. proběhne v MŠ „Předvádění sklářského řemesla“. Cena 80 Kč. Děti budou seznámeny s tímto zajímavým řemeslem, dozvědí se z čeho se sklo skládá a uvidí,  jak se ze skleněných barevných prutů vytvoří, pomocí zahřátí, třeba krásná zvířátka.

• Dravci a sovy

Ve středu dne 29. 3. 2023 proběhne v naší MŠ výukový program agentury Pochop přírodu „DRAVCI A SOVY „. Shlédneme názorné ukázky práce s dravci. Děti se zábavnou formou dozvědí zajímavosti o sokolnictví, o životě dravců a sov a mají jedinečnou možnost vidět dravce z bezprostřední blízkosti. Cena 100 Kč.

• Psovodi – Policie ČR

Ve čtvrtek dne 23. 3. 2023 v 10.00 hod. přivítáme v naší MŠ návštěvu z Policie ČR – Psovody. Shlédneme ukázky práce psovodů, jejich práci a cvičení s pejsky.