2. třída – Sovičky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Kateřina Kozáková, Dis. a Eva Matyášová

Třídní mobil: 704973202

Aktuality 2. třída Sovičky
  • Dne 7. 12. proběhne v MŠ divadelní představení O zatoulaném čertíkovi. Představení začíná již v 8.45, proto prosíme, přiveďte děti do třídy do 8:15, aby se stihly nasvačit. Děkujeme Vám. 🙂 Vybíráme 65,- Kč.

• Tak jak postupně opadávalo listí ze stromů, tak k nám do třídy Soviček vítr posílal zajímavá témata. První lístek přinesl povídání o Dušičkách a návštěvu hřbitova, na kterém jsme společně u zapálené svíčky vzpomínali na všechny, které máme schované v srdci. Druhý lístek přinesl několik důležitých informací o České republice. Třetí lístek nás zavál na školní zahradu, kde nás čekal úklid spadaného listí, což děti hravě zvládly. Čtvrtý lístek byl pohádkový, včetně maňáskového divadla ve školce s názvem Červená Karkulka. Její provedení zaujalo nejen děti, ale i paní učitelky – řekněte, který vlk vám kdy řekl, že jsme publikum „k sežrání“. Pátý lístek byl svatomartinský. Děti si vyzkoušely své kuchařské umění. Ze společného těsta si každý vlastnoručně vyválel, naplnil a zamotal dva svatomartinské rohlíčky, které si hrdě odnesl domů. Šestý lístek byl lístkem SVOBODY a přinesl účast v rámci polytechnického vzdělávání na projektu „Ptačí sněm pro Václava Havla“. Více informací naleznete zde:https://www.dox.cz/program/ptaci-snem-pro-vaclava-havla Posledním sedmým lístkem už pomalu zavíráme podzim. Listopadové ohlédnutí můžete prozkoumat ve fotogalerii: https://mssporilov.rajce.idnes.cz/ Nyní už o sobě dává pomalu vědět zima a ve vzduchu je cítit čas adventu, na který se ve školce obzvláště těšíme. Přejeme i Vám jeho klidné prožití. E.M.+K.K.=Sovičky

• Vážení rodiče, ve středu 10. 11. 2021 proběhne v 9:30 hodin v prostorách MŠ maňáskové divadlo Červená Karkulka. Ve třídě vybíráme 50,- Kč. Děkujeme za spolupráci 🙂 .

• Říjen je měsíc barevného listí a stejně tak pestré byly naše aktivity v mateřské škole. Připomenuli jsme si plody, které na podzim sklízíme, jak ovoce tak i zeleninu. Dokonce jsme uspořádali ochutnávkový raut. Rozmanitost barev jsme využili při výrobě dráčků – Papíráčků. Těmi jsme si ozdobili chodbu ve školce. Pak přišlo poznávání stromů a jejich plodů. Vyzkoušeli jsme si vše ohmatat se zavázanýma očima. Největší novinkou je pro nás Polytechnika a Gymnastika. Většina dětí držela pilku poprvé v ruce a tak se zapotily děti při řezání i pan Lněníček při vysvětlování a dohlížení na bezpečný postup. Holčičky se na gymnastiku velmi těšily a nemohly se dočkat prvního cvičení. Zkuste je doma poprosit, aby vám ukázaly ladnou chůzi a jiné protahovací cviky, které se naučily. Pro malé truhláře je otázka: Kde nosí správný truhlář tužku? Děti moc chválíme. Snaží se naučit, co nejvíce nového a z toho máme velikou radost. E. M.+K. K. Sovičky

• Vážení rodiče, v pátek 29. 10. 2021 bude MŠ Spořilov uzavřena (podzimní prázdniny).

• Dne 5.10. naší mateřskou školku navštívilo divadlo „Úsměv“ s loutkovou pohádkou „Kouzelné slůvko“. Na úvod nás přivítal kašpárek a ten nás vzal do pohádky o Kubíkovi, který neuměl pozdravit, poprosit a ani poděkovat. Zlobil svou babičku a nedbal rad našich dětí, jaká kouzelná slůvka jsou. Raději si nechal špatně poradit od pejska, kočičky a žáby. Nakonec mu pomohla jeho starší sestřička, která již chodí do školy a všechna ta kouzelná slůvka ho naučila. Nakonec jsme si s Kubíkem společně zazpívali.

• Vážení rodiče, 5.10. 2021 proběhne dopoledne v MŠ Spořilov divadelní představení s názvem Kouzelné slůvko.Ve třídě vybíráme 65,- Kč 🙂 .

• Tak jsme se dočkali. Prázdniny skončily a my se sešli v novém kolektivu. Museli jsme se navzájem seznámit a prozkoumat prostory v nové třídě. Společně jsme ještě vybrali koberec. Zvítězil motiv motýlů. Pak už nás čekalo domluvení nových pravidel, která jsme stvrdili společným slibem. Učíme se mluvit a svých pocitech, hře s novými kamarády a hlavně apelujeme na zvýšená hygienická pravidla a jejich dodržování. Navštívila nás Zoubková víla, která s dětmi procvičila čištění zubů. Zúčastnili jsme se programu města Den bez aut, který nám trochu propršel a Koloběžkiády. Tu jsme si užili naplno. Čekala nás překážková dráha, domácí modelína a malování na sádrové odlitky. Atmosféru podpořila hudba, automatický bublifuk a nakonec ještě diplom s dárkovým balíčkem. Foto je k vidění ve fotogalerii: https://www.rajce.idnes.cz/ Nakonec ještě doporučení pro rodiče předškoláka: Povídejte si s dětmi a nechejte je vyprávět, co zažily ve školce, co se jim daří a co ne. Moc děti chválíme a těšíme se na další společné chvíle 🙂 .

• Již tradičně se město Jilemnice zapojilo do Evropského týdne mobility a připravilo nejen pro děti z MŠ Spořilov osvětový program na téma udržitelné městské mobility. Cílem projektu je motivovat děti i celou společnost, k využívání šetrnějších dopravních prostředků namísto osobních automobilů. Letos se projektu účastnily nejstarší děti ze třídy Soviček a Ježečků. Nejprve jsme navštívili náměstí, kde pro nás byla připravená vzdělávací stanoviště. Mezi probíraná témata patřila např. bezpečná jízda na jízdním kole, recyklace, prohlídka sanitního vozu či správný postup při dezinfekci rukou. Za odměnu si děti mohly zaskákat na nafukovacím hradu nebo se projít po hmatovém chodníčku. Další den proběhla „koloběžkiáda“- překážková jízda na koloběžkách, malování na sádrové odlitky, hry s modelovací hmotou i s bublinami z bublifuku. Na závěr děti obdržely diplom s balíčkem odměn. Obě akce si děti velmi užily a odnesly si důležité poznatky k tématu udržitelné městské mobility 🙂 .

• Informační schůzka pro rodiče proběhne ve středu 8. 9. 2021 od 15:00 ve třídě Soviček 🙂 .

Mgr. Monika Králová
-ředitelka školy