2. třída – Sovičky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Kateřina Kozáková, Dis. a Eva Matyášová

Třídní mobil: 704973202

Aktuality 2. třída Sovičky
  • Ve středu dne 29. 3. 2023 proběhne v naší MŠ výukový program agentury Pochop přírodu „DRAVCI A SOVY „. Shlédneme názorné ukázky práce s dravci. Děti se zábavnou formou dozvědí zajímavosti o sokolnictví, o životě dravců a sov a mají jedinečnou možnost vidět dravce z bezprostřední blízkosti. Cena 100 Kč.

  • Ve čtvrtek dne 23. 3. 2023 v 10.00 hod. přivítáme v naší MŠ návštěvu z Policie ČR – Psovody. Shlédneme ukázky práce psovodů, jejich práci a cvičení s pejsky.

  • V pondělí dne 20. 3. 2023 proběhne v MŠ jarní fotografování dětí. V případě zájmu prosíme rodiče o zapsání do archu, umístěného na nástěnce, v šatně každé třídy. Focení proběhne po třídách v dopoledních hodinách.

  • V pondělí dne 13. 3. 2023 proběhne v MŠ program Canisterapie. Cena 100 Kč. Program nás seznámí s prací s pejsky a možnosti využití psí lásky k léčebným účinkům.

  • V pátek dne 10. 3. 2023 v 9.00 hod. bude v MŠ program „Koloběh vody“ určený předškolákům – nejstarším dětem v MŠ. Cena 40 Kč.

  • V úterý dne 7. 3. 2023 v 10.15 hod. navštívíme KD Jilm, kde shlédneme divadelní vystoupení Digitime -DS Nosálci. Cena 60 Kč. Digitime

  • Měsíc únor všechny Sovičky potěšil sněhovou nadílkou. Konečně jsme se mohli pořádně vyřádit při jízdě na kluzácích i pekáčích, při stavbě bunkrů i provrtávání koulí, dokonce i při „obyčejném“ koulování. Také děti začaly samy vymýšlet různé úkoly pro uskutečnění „Zimních her“ na zahradě MŠ. Celkem děti sestavily 6 stanovišť: projít vyznačenou dráhu se sněhovou koulí na lopatě prolézt tunelem po čtyřech slalom střelba šišky hokejkou do branky hod šišky do sněhové jámy sjezd na pekáči To vše jako praví nefalšovaní závodníci, kterým nechybělo číslo na hrudi ani na zádech. Nechyběla však také nepostradatelná pravá sportovní myšlenka fair play při hře. A pak, když jsme si udělali krásný fotosnímek u sněhového hraběte Jana Harracha a sníh začal tát, jsme my ve školce začali chystat karneval. Výroba masek a řetězů nebrala konce, juchání při španělské písni Makarena rozesmálo nás všechny, takže příchod dětí v nejrůznějších maskách na den D byl jen třešničkou na dortu. V krásných kostýmech se představil integrovaný záchranný systém – policisté s hasičem a krásnou lékařkou. Celé dopoledne s námi tančila křehká víla, Elsa, Růženka a myška Minnie. Z Harryho Pottera k nám zavítal samotný Harry Potter se sněžnou sovou Hedvikou a přítelkyní Hermionou. Z Avangeru si k nám odskočil Kapitán Amerika. Do karnevalového skotačení se vloudil i minecrafťák Steve, s modrou páskou želva Ninja Leonardo, mořský pirát a všemi obávaný bacil. Na všechny dohlížel český loupežník Karaba a milá paní Léto. A teď hurá dál. Měsíc březen na nás volá, protože má pro nás připraveno mnoho zajímavého. A o tom zase příště.

  • V úterý dne 7. února 2023 od 8. 00 hod., SD Jilm – taneční vystoupení Kaleidoskop. Prosíme rodiče, aby přivedli ráno své děti včas. Z MŠ odcházíme nejpozději v 7. 40 hod. Cena představení je 60 Kč.

  • „Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu.“ To praví jedna z lednových pranostik. Pokud je to pravda, soudě podle okolních zahrad a luk, může se stát, že jako jsme dlouho vyhlíželi zimu a s ní spojené zimní radovánky, tak v květnu budeme stejně smutně vyhlížet očekávané teplo… V každém případě u Soviček se stále něco děje. Ať je bláto nebo sníh. Vyprávělo se o třech králích – Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi a jejich vzácných darech. Nám tři králové přinesli pohádku O dvanácti měsíčkách. Byla krásná, netradičně osvětlená a ozvučená. A ač byl scénář podobný pohádce klasické, pobavili nás zakomponované moderní prvky – Holena s macechou v průběhu pohádky ztloustly do nevídaných rozměrů, protože neustále vysedávaly na gauči u televize a pojídaly nezdravá jídla. Ó jé, jak poučná pohádka! Druhá půlka ledna se nesla v duchu lidského těla. S dětmi jsme se zabývali nejen názvoslovím jeho částí, ale také prevencí úrazů a nemocí. Neopomněli jsme vyzkoušet našich pět smyslů. Všechno nás bavilo. Nyní už se těšíme na únor a s ním spojené především karnevalové veselí, které si hodláme užít těsně před jarními prázdninami – v pátek 17. února. Nápaditým kostýmům bude vstup povolen.

  • Dne 6. 1. 2023 ( pátek) proběhne v naší mateřské škole divadelní představení O DVANÁCTI MĚSÍČKÁCH. Vybíráme 65,- Kč.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Mgr. Monika Králová, MBA
-ředitelka školy


Mgr. Jana Klikorková
-statutární zástupkyně ředitelky a zástupkyně pro pracoviště Roztocká


Mgr. Lucie Čadanová
Anna Hofmanová
Štěpánka Chlumská
Kateřina Kozáková, Dis.
Blanka Lamačová, Dis.
Marcela Lízrová
Eva Matyášová
Bc. Jitka Nosková
Marcela Streitová
Bc. Hana Šmídová
-učitelky


Lucie Horáčková, Dis.
Milada Tužová
Miroslava Zimčáková
Marcela Lízrová
-asistenti pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ing. Marie Hájková
-vedoucí ekonomického úseku
Veronika Holmanová
-vedoucí školní jídelny
Jiřina Šírová
-hlavní kuchařka
Lubomíra Hartigová
- kuchařka
Jana Brožová
-pomocná kuchařka
Markéta Zuzánková
-školnice
Petra Žalská (zástup za paní Málkovou)
Zuzana Málková
-uklízečka
Michael Pitra
-údržbář