Zajíčci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Štěpánka Chlumská a Kristýna Bielicová

Třídní mobil: 704973203

Aktuality 3. třída Zajíčci
  • Vážení rodiče, pokud Vaše dítě potřebujete odhlásit z docházky do MŠ při prázdninovém provozu, i když je přihlášené, prosíme o omlouvání na tel.: 481 544 072 (pevná linka MŠ Roztocká). Třídní mobilní tel. jsou mimo provoz. Děkujeme za pochopení

• V květnu jsme se nenudili. Hned na začátku nás navštívilo divadlo, které mělo zajímavou formu, kdy pohádka byla hrána pomocí zrcadla. Také k nám přijela paní s Kapičkou Jarmilkou. Společně nám vysvětlovali koloběh vody a proč je pro nás důležitá. Děti si zkusily různé aktivity s vodou. Den poté jsme se vydali do prostor ICM na besedu s paní spisovatelkou Andreou Popprovou, která vybrala jednu ze svým mnoha knih, Medový domeček a vyprávěla nám a ukazovala, jak taková knížka vzniká. Jak se dělají ilustrace a také, kde čerpá nápady na své knížky. Celé to bylo pěkně připraveno a děti to bavilo. V dalším týdnu jsme podnikli Stezku pro maminky. Každé dítko šlo společně se svou maminkou, plnili úkoly a na Hraběnce nás čekala káva a sladká odměna – vynikající makronky, které nám jedna z maminek upekla, děkujeme. Na výlet jsme se vydali do Valteřic. Zde nad obcí v lukách se nachází Ohrada u Křížku. Zde jsou nádherní koníci. Děti přivezly mrkve a jablíčka a kdo se nebál, mohl je sám dát Vínovi, Tonymu a Slejvákovi, také je mohly vyčistit a nakonec se i svést. Dále děti zaujaly kočičky, které u koníků bydlí. Naši předškoláci se vydali do školy na Nultou školičku, kde se seznámili s dětmi, se kterými budou po prázdninách chodit do školy a taky poznali své paní učitelky. Také jsme s dětmi pokračovali v projektu Recyklohraní. V rámci toho jsme se vydali po stopách Slejváka potravinového. Učili jsme se, jak neplýtvat potravinami a hráli jsme si na farmáře, abychom věděli, kolik práce stojí něco vypěstovat anebo se starat o zvířata, které chováme pro náš užitek. Ke konci května pro nás paní učitelka Káťa a Marcelka připravily stezku na zahradě v rámci Dne dětí. Tam jsme si v zábavných úkolech procvičovali své smysly. Na konci nás čekala odměna. Den dětí jsme si moc užili.

• Krásný, zážitkový program „Dravci a sovy“ proběhne v pátek dne 14. 6. 2024 od 11.00 hod. na zahradě MŠ Roztocká. Vybíráme 100 Kč,-

• Ve středu dne 12. 6. 2024 proběhne v MŠ Roztocká vyšetření zraku, pro předem přihlášené děti. Cena vyšetření činí 200 Kč,-.

• Ve čtvrtek dne 6. 6. 2024 v 8. 45 hod. ve školce opět rádi přivítáme paní Zdeňku, která nám zajímavou formou předvede sklářské řemeslo. Děti se mohou těšit na netradiční zážitek a skleněný dáreček. Vybíráme 80 Kč,-

• Proběhne ve třídě Zajíčci v čase od 9.00 do 10.00 hod., na téma multikulturní výchova – děti z celého světa.

• Jako jedna z posledních zkoušek odvahy, statečnosti a nezávislosti je přespání nejstarších dětí ve školce přes noc. Letos se jí účastnilo 5 předškoláků. Na programu bylo kromě krásného počasí i naučná terénní hra „Vlček, který nekouše“ po nedalekých Roprachticích. Na okruhu po krásné přírodě děti sbíraly razítka a dozvěděly se něco málo o historii této malebné vesničky. A to nejlepší nakonec – krásná kuličková dráha, kde se děti doslova vyřádily a kuličku si odnesly na památku domů.  A ještě na nás čekala sladká odměna i s připínací plackou u místní hospody, a to od samotného MUHU, vládce Jizerských hor. Po návratu do školky si děti ještě vyplňovaly některé úkoly na kartě s razítky z výletu. Na památku na školku a kamarády si vlastnoručně nakreslily obrázky i s podpisy na plátěné tašky. Po večeři, když se už začínalo stmívat, děti čekala stezka odvahy na zahradě. Za úkol měly dojít po světýlkách a k malému domečku, kde se podepsaly na připravenou listinu. Potkaly, ale také slyšely nějaké to „školkovské“ strašidlo. A pak už honem do svých pelíšků. Pohádka a ukolébavka a DOBROU NOC. Celou akci jsme si všichni moc užili a neukápla ani jedna slzička. A co se nejvíce líbilo dětem ? Patrik : „ Cesta za vlčkem, Muhu s odměnami a přespávačka.“ Emička : „ Výlet i spaní.“ Honzík : „ Spaní, výlet i strašidelná stezka .“ Editka : „ Kuličková dráha a spaní.“ Adámek : „ Všechno.“☺

• V pondělí dne 6. 5. 2024 přivítáme v MŠ Divadélko s pohádkou „Nádherné úterý“. Vybíráme 70 Kč.

• V pátek dne 10. 5. 2024 půjdeme s dětmi v rámci knihovny na besedu s paní A. Popprovou, která nám představí svojí knížku „Medový domeček“. Necelou hodinu trvající zajímavá beseda se uskuteční v Tržnici řemesel od 9.00 a 10.00 hod.

• Ve čtvrtek dne 9. 5. 2024 proběhne v MŠ program H2Ospodař, je zaměřený na budování úcty k vodě a ukazování cesty, jak s ní šetrně hospodařit. Děti  prostřednictvím příběhů kapky Jarmilky objeví tajuplná místa, kde se voda za Zemi schovává. Zjistí, jak se dokáže pohybovat v přírodě a jak ve městech ve člověkem upraveném korytu. Sami si sestaví složitou cestu vody do lidských domovů a v závěru si také ukáží, jak mohou ovlivnit svou spotřebu vody v domácnosti.