Zajíčci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Štěpánka Chlumská a Kristýna Bielicová

Třídní mobil: 704973203

 

Aktuality 3. třída Zajíčci
  • Organizace školního roku 2023/2024 V pátek 29. září 2023 MŠ uzavřena Podzimní prázdniny čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023 (omezený provoz) Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Vzdělávání začne ve středu 3. ledna 2024 Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 26. 2. – 3. 3. 2024 (omezený provoz) Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024

  • 18. května ráno jsme společně vyrazili na autobusové nádraží, odkud jsme cestovali do Vrchlabí. Na jarní den to opravdu nevypadalo, bylo zataženo a opravdu velká zima. Ve Vrchlabí jsme se vydali směr nemocnice. Tam nás čekala jednotlivá stanoviště s úkoly, které byly zaměřené na téma hygiena a ochrana zdraví. Děti byly poučeny, jak si správně mýt ruce a vyhnout se ošklivým bacilům, které jsou všude kolem nás. Vyzkoušeli jsme si základní postup při oživování nemocného na figuríně. Nejvíce se dětem líbilo stanoviště se zdravotnickým materiálem, kde byly děti ovázány, zalepeny a celkově „ošetřeny po úraze“. Některým dětem ovázání vydrželo až do školky. Možná byli někteří kolemjdoucí udiveni. Jako odměnu děti dostaly bonbon,omalovánku a nejlepším dárkem byla injekční stříkačka. Po té se počasí umoudřilo a pěkně se oteplilo. Protože bylo ještě spousta času do odjezdu autobusu, šli jsme si prohlédnout park. Děti se zde občerstvily a pozorovaly kačenky na rybníku. Těsně po dvanácté hodině jsme opět nasedli do autobus směr Jilemnice. Akce se vydařila, děti si odnesly pěkné zážitky. Chlumská Štěpánka.

  • V pondělí 3. dubna odpoledne jsme pozvali rodiče na společné velikonoční vyrábění. Na programu bylo několik stanovišť s různými dekoracemi. Papírová slepička zdobená fixem a postavená na kolíčku, roztomilé papírové kuřátko, zajíček z kelímku od kávy, nafukovací slepička. Temperovou barvou si děti ozdobily velké vajíčko vyřezané z dřevěné překližky a mramorovací barvy vytvářely kouzelné ornamenty na vyfouklých vajíčkách. Vyrábění probíhalo v poklidné atmosféře, všechny děti se zájmem tvořili spolu se svými rodiči. Přišli také tři tatínkové, což velmi oceňujeme. Vše se vydařilo k vzájemné spokojenosti. Děkujeme. Za třídu Zajíčků Chlumská Štěpánka.

  • Ve středu 26. 4 . proběhne v dopoledních hodinách hudební workshop, kde si děti skvěle zabubnují. Vybíráme 85,- Kč.

  • Ve čtvrtek 27.4. v 9,30 proběhne společné fotografování jednotlivých tříd a předškoláků na tablo – prosím, dejte dětem pěkné oblečení. Děkujeme.

  • V pátek 28.4. se děti promění v čaroděje a čarodějky a vyzkouší si čarodějné zkoušky. Čarodějné kostýmy jsou vítány.

  • Ve středu dne 19. 4. 2023 od 9. 00 hod. proběhne v MŠ „Předvádění sklářského řemesla“. Cena 80 Kč. Děti budou seznámeny s tímto zajímavým řemeslem, dozvědí se z čeho se sklo skládá a uvidí,  jak se ze skleněných barevných prutů vytvoří, pomocí zahřátí, třeba krásná zvířátka.

  • Tento měsíc jsme měli bezmála pět týdnů na zajímavá témata a vyprávění, ale také společné akce naší školky. První týden děti zkoumaly své lidské tělo prostřednictvím pokusů i her. Vyrobily si krásné kostlivce z papírových brček. Druhý týden k nám přijela návštěva z KRNAPU, aby dětem přiblížila tematiku koloběhu vody v přírodě. Nejstarší děti si hrály i pracovaly nejen tento den, ale povídání o vodě jsme prodloužili na celý týden. Zkoušeli jsme různé pokusy s vodou, děti si hrály s vodu a vodu jsme také hledali kolem sebe. Další týden jsme společně vyháněli zimu s Moranou a přivolávali sluníčko. Ale zimní počasí se jen tak nevzdávalo. Čtvrtý týden už přišlo kalendářní jaro, a tak jsme ho společně vítali poznáváním a malováním kytiček, ale také jarními básněmi a zpěvem. Poslední týden už začala velká příprava na krásné jarní svátky. Vyzdobili jsme okna, šatnu i třídu a děti se naučily velikonoční písně a koledy. A v závěru týdne si děti umíchaly, vyválely, ozdobily malé mazance, které si pak odnesly domů. Upéct nám je pomohla samozřejmě paní kuchařka. Tento měsíc jsme se byli také podívat v Kulturním domě na divadlo s názvem Digitime, proběhla Canesterapie s psí záchranářkou Tessie, přijelo divadlo s pohádkou Locika, dále se děti měly možnost vyfotografovat, navštívila nás policie s psovody a pán s ukázkou nejznámějších dravců a proběhla poslední hodina gymnastiky, kde děti předvedly rodičům své dovednosti. Byl to velmi podnětný měsíc plný zajímavých akcí. Všichni jsme si ho užili.  

  • Ve středu dne 29. 3. 2023 proběhne v naší MŠ výukový program agentury Pochop přírodu „DRAVCI A SOVY „. Shlédneme názorné ukázky práce s dravci. Děti se zábavnou formou dozvědí zajímavosti o sokolnictví, o životě dravců a sov a mají jedinečnou možnost vidět dravce z bezprostřední blízkosti. Cena 100 Kč.

  • Ve čtvrtek dne 23. 3. 2023 v 10.00 hod. přivítáme v naší MŠ návštěvu z Policie ČR – Psovody. Shlédneme ukázky práce psovodů, jejich práci a cvičení s pejsky.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Mgr. Monika Králová, MBA
-ředitelka školy


Mgr. Jana Klikorková
-statutární zástupkyně ředitelky a zástupkyně pro pracoviště Roztocká


Bc. Hana Šmídová
Bc. Jitka Nosková
Mgr. Lucie Čadanová
Lucie Horáčková, Dis.
Marcela Streitová
Štěpánka Chlumská
Kristýna Bielicová, Dis.
Kateřina Kozáková, Dis.
Blanka Lamačová, Dis.
Eva Matyášová
-učitelky
Marcela Streitová
- asistent pedagoga


Milada Tužová
Miroslava Zimčáková
-asistenti pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ing. Marie Hájková
-vedoucí ekonomického úseku
Veronika Holmanová
-vedoucí školní jídelny
Jiřina Šírová
-hlavní kuchařka
Lubomíra Hartigová
- kuchařka
Jana Brožová
-pomocná kuchařka
Markéta Zuzánková
-školnice
Petra Žalská (zástup za paní Málkovou)
Zuzana Málková
-uklízečka
Michael Pitra
-údržbář