Zajíčci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Marcela Streitová a Štěpánka Chlumská

Třídní mobil: 704973203

Aktuality 3. třída Zajíčci
  • V tomto období jsme si společně hráli, pracovali a tvořili s podzimními plody, které jsme sbírali při hře a procházkách v parku, v lese, na stadionu… Přijelo k nám divadlo s krásnou a velmi vtipnou pohádkou O červené Karkulce. Také bylo nutné uspat všechna lesní zvířátka na zimu a udělat jim pěkné pelíšky. Naučili jsme se další nové písničky, básničky a hry s podzimní tematikou. A konečně jsme se dočkali adventního období, kdy bylo prvořadé napsat dopis Ježíškovi a přichystat se na příchod čerta, anděla a Mikuláše. A Vánoce jsou za dveřmi!

• Dne 7. 12. proběhne v MŠ divadelní představení O zatoulaném čertíkovi. Představení začíná již v 8.45, proto prosíme, přiveďte děti do třídy do 8:15, aby se stihly nasvačit. Děkujeme Vám. 🙂 Vybíráme 65,- Kč.

• Vážení rodiče, ve středu 10. 11. 2021 proběhne v 9:30 hodin v prostorách MŠ maňáskové divadlo Červená Karkulka. Ve třídě vybíráme 50,- Kč. Děkujeme za spolupráci 🙂 .

• Dne 7. října jsme společně vyrazili na malý výlet do Martinic v Krkonoších. Počáteční obavy o počasí a hlášenou výluku vlaku se nepotvrdily. Cesta proběhla bez problémů a už během chvilky sluníčko začalo pěkně hřát a vydrželo celou dobu. Děti si nasbíraly kaštany, kterých bylo všude kolem vlakového nádrží až moc. Pak si snědly dobrůtky od maminek a jablíčka od paní kuchařky a zase jsme vyrazili zpět na vlakové nádraží. Zde děti mohly sledovat příjezdy a odjezdy dvou větších vlaků. Výlet se vydařil. Děkujeme rodičům, kteří s dětmi doma vyráběli z kaštanů různé dekorace a vyzdobili nám šatnu v MŠ.

• Vážení rodiče, v pátek 29. 10. 2021 bude MŠ Spořilov uzavřena (podzimní prázdniny).

• Vážení rodiče, 5.10. 2021 proběhne dopoledne v MŠ Spořilov divadelní představení s názvem Kouzelné slůvko.Ve třídě vybíráme 65,- Kč 🙂 .

• Po adaptačním období v prvních týdnech září jsme si s dětmi povídali o lese a houbách, na které jsme se také vypravili do nedalekého lesa na Hraběnku. Děti byly poučeny o správném chování v lese a z různých pohádek, vyprávění a didaktických i pohybových her se také naučily, jaké houby mají hledat a sbírat. Houbaření nebylo moc úspěšné, ale potkali jsme hodně krásných Muchomůrek červených, které zdobily les. Také jsme sezobli sem tam nějakou lesní jahůdku, nebo ostružinu. Nasbírali jsme si také nějaké přírodniny, které děti druhý den poznávaly po hmatu a pojmenovávaly. Pobyt v lese a houbaření děti moc bavilo a měly radost z každé nalezené houby, i když to byla jen prašivka.

• Informační schůzka pro rodiče proběhne ve čtvrtek 9. 9. 2021 od 15:30 ve třídě Zajíčků 🙂 .

• V pátek 18.6. vyrazili Zajíčci na výlet. Autobusem jsme dojeli do Rokytnice nad Jizerou a poté pěšky došli do Jablonce nad Jizerou. V Jablonečku jsme si pohráli na dětském hřišti, občerstvili se a sledovali, jak korýtky teče voda. Před odjezdem měly děti zmrzlinu. Velkým zážitkem byla zpáteční jízda vláčkem, děti se těšily na tunel. Za peníze, které zbyly z výletu koupíme dětem v cukrárně zmrzlinu, popř. dobrůtku.

• Dne  28. 5. nás svým uměním potěšila záchranářská fenka Tessie. Děti byly nadšeny, každý chtěl takového pejska domů. Chvíli poté nás čekal den dětí. Děti svůj svátek oslavily šmoulí oslavou na školní zahradě, kde měly přichystáno hned několik šmoulích úkolů a po jejich splnění na děti čekal šmoulí dárek. Rádi si s dětmi chodíme pohrát na Hraběnku k lesíku – děti staví co nejhezčí domečky zvířátkům nebo broučkům. Také se rádi hrajeme na tamním lesním hřišti u střelnice

Mgr. Monika Králová
-ředitelka školy