3. třída – Zajíčci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Marcela Streitová, Věra Nosková

Aktuality 3. třída Zajíčci
  • Kvůli nemoci COVID-19 proběhla Mikulášská nadílka netradičně. Paní učitelka Věrka vypůjčila kostýmy a tři ochotné paní učitelky se převlékly za Mikuláše, čerta, anděla a chodily po třídách s nadílkou a metličkami. Děti zpívaly písničky, přednášely básničky, slibovaly polepšení v chování, oblékání, uklízení. Paní učitelka Štěpánka dětem formou pohádky a poslechem koled přiblížila narození Ježíška ve městě Betlémě, význam komety svítící nad Betlémem, přání pastýřů ovcí u jesliček. Za pomoci dětí jsme ustrojili vánoční stromeček, aby si ho děti před Vánocemi užily. Učíme se s dětmi vánoční písničky a básničky, aby děti mohly zazpívat nebo přednést básničku Ježíškovi a stromečku a dostaly hodně dárečků. Děti vyrábí přáníčka – jedno čistě dětské, druhé se svojí fotografií (náhrada za besídku, která se kvůli současné situaci nemůže konat). S dětmi vytvoříme, upečeme a nazdobíme vánoční cukroví – dáreček domů s přáníčky. Navštívíme Muzeum v Jilemnici, kde si děti prohlédnou pohyblivé betlémy, uslyší koledy – umocní se tím předvánoční nálada. Zaměstnancům předají děti přáníčko k Vánocům.

Mgr. Monika Králová

statutární zástupkyně ředitelky