Zajíčci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Štěpánka Chlumská a Kristýna Bielicová

Třídní mobil: 704973203

 

Aktuality 3. třída Zajíčci
  • Únor byl plný deště a „marodných“ dětí. Ale i přes tuto nepřízeň jsme se snažili trochu zabavit a rozveselit. Samozřejmě, že to, na co se děti nejvíce těšily byl karneval. Už od rána chodily do školky „spidermani“ a různí superhrdinové, kouzelníci, princezny a víly, dýně, jahoda, žirafa i pan policista. Aby si všichni zasloužili malou odměnu, museli také plnit různé úkoly a aktivity na jednotlivých stanovištích. Každý si mohl vybrat, co se mu líbilo. Po té následoval společný tanec na velké chodbě, kde se spojily všechny třídy a začala malá discotéka. Létaly tu balónky, konfety, bubliny a všichni jsme si to parádně užili. ☺ S karnevalem je spojena také tradice masopustu, kterou si děti připomněly různými aktivitami. Navštívili jsme knihovnu se zábavným vyprávěním a ukázkou různých zajímavých publikací. Přijelo k nám pěkné divadlo s pohádkou Domku, domku, domečku. Herci doprovodili pohádku pěknými písničkami a hrou na kytaru a akordeon. Stihli jsme se také zapojit do projektu Recyklohraní a  vyrobili jsme “Recykložrouta“ a „Bateriožrouta“.

  • Nový rok 2024 jsme zahájili ve stopách tradic, povídali jsme si o Třech králích. Celý příběh jsme si znovu převyprávěli a dokonce jsme si na ně i zahráli. Dalším tématem, kterému jsme se věnovali bylo Oblečení. Četli jsme si různé pohádky jako Kocour v botách, Císařovy nové šaty a Karkulku. Společnými silami jsme oblékli císaře, když nedostal nové šaty, vyráběli jsme si boty jako měl kocour a četli jsme v malovaném čtení o holčičce Aničce, které dali jméno po čepičce karkulce. Dále jsme si povídali o zvířátkách, jak tráví zimu. Pro ptáčky, kteří tu zůstali jsme stavěli krmítka z kostek. Také jsme si dali opravdové krmítko na okno, abychom mohli pozorovat ptáčky. Zima vládla pevnou rukou, takže jsme i venku mohli tvořit ze sněhu a nebo se klouzat na lopatách. Někteří z našich nejstarších vyrazili na lyžařský kurz na Benecko. Byli moc šikovní a snaživí. Abychom udělali v zimě něco pro své zdraví, tak jsme navštívili Solnou jeskyni, která se nachází v městském bazénu v Jilemnici. Někteří tam byli poprvé, ale moc se nám tam líbilo.

  • Na začátku měsíce, tak jako každý rok v prosinci, jsme přivítali nejprve Barborku s nadílkou a pak také Mikuláše, čerta a andílka. Ani tentokrát si čert neodnesl žádné dítko, ani paní učitelku do pekla. Jsme totiž všichni hodní ! Krakonoš nám letos nadělil hodně sněhu už na začátku prosince, takže si děti užily prvních sněhových radovánek. Od začátku měsíce si povídáme samozřejmě o nadcházejících svátcích – o Vánocích a přibližujeme dětem některé zajímavé tradice. Začali jsme těmi dětem nejbližšími – zdobení stromečku, otevírání okének na adventním kalendáři a instalování adventního věnečku a další výzdoby, jako třeba větviček Barborky ve váze. Pokračovali jsme dalšími zvyky, které jsme dětem přiblížili pomocí přehrávání obrázků a mluveného slova z televizního programu ČTD: s příhodným názvem Adventní kalendář. Pro své nejbližší děti vyrobily vánoční přání, svícínek, kapříka na zavěšení a vánoční prostírání. Celý ten čas jsme pilně trénovali vánoční písně a koledy, které jsme po té přišli zazpívat babičkám a dědečkům do místního pečovatelského domu. U srdce nás hřál dobrý pocit, že jsme osamělým starým lidem alespoň trochu zpříjemnili předvánoční dobu. Poslední předvánoční týden jsme také připravili společně s ostatními třídami vánoční stezku na naší zahradě. Děti spolu s rodiči plnili jednotlivé úkoly a na konci si všichni mohli ochutnat malou sladkost. Také jsme navštívili pohyblivý betlém v našem muzeu a cestou jsme mohli pozorovat prodej kaprů na náměstí. V pátek jsme se společně rozloučili, popřáli si krásné Vánoce a hurá domů čekat na Ježíška.

  • Ve čtvrtek dne 14. 12. 2023 v 9. 30 hod. přivítáme v MŠ divadélko Rolnička s pohádkou „Vánoční příběh“. Vybíráme 60 Kč.

  • V úterý 5. 12. 2023 navštíví děti v mateřské škole Mikuláš, anděl a čert. Děti se mohou těšit na nadílku :-). Převleky malých čertíků a andílků jsou vítány, bližší informace poskytnou paní učitelky v jednotlivých třídách 🙂

  • V listopadu jsme nezaháleli. Hned na začátku v rámci svátku zesnulých jsme zašli na hřbitov a zapálili jsme tam svíčku. Také nás navštívil pan fotograf a dětem vytvořil krásné vánoční fotografie. Ačkoliv na svůj svátek Sv. Martin přinesl sníh jen na hory, my jsme mu vyrobili velkého koně, který zdobí naši šatnu a ze samotvrdnoucí hmoty jsme vymodelovali svatomartinské rohlíčky. Velkou akcí pro nás v listopadu byla návštěva v Pečovatelském domě. Svědomitě jsme s dětmi cvičili lidové písničky, abychom je pak seniorům zazpívali a také s nimi něco malého vyrobili. Návštěva se povedla a spokojenost byla na obou stranách. V prosinci půjdeme na návštěvu zase. Kousek kultury pro nás zajistilo maňáskové divadlo, které nám zahrálo pár klasických pohádek jako Hrnečku, vař, O zlaté rybce a další. Celý listopad vybrané děti z různých tříd tvořili svůj výtvor do výtvarné soutěže. Také od nás, Zajíčků se zapojilo pár děti. Nakonec jsme se dočkali sněhové nadílky a hned jsme vyrazili s lopatami vyzkoušet, jak nám to bude jezdit na kopečkách nedaleko naší školky. A jelikož se přiblížil čas Adventu, začali jsme se pomalu připravovat na ten kouzelný čas, co nás čeká. Pověsili jsme si ponožky, aby nám Sv. Barborka mohla něco přinést a začali jsme trénovat koledy.

  • Ve třídě nám začalo ubývat pláče, a tak jsme se mohli začít věnovat novým aktivitám a společným akcím. Zúčastnili jsme se čtení knížky o Alence od samotné autorky Danky Šárkové v SD Jilm.  Děti se seznámily s malou hrdinkou šesti knížek, prohlédly si fotografie a také si společně zahrály krátkou pohádku o Alence a jejich kamarádech. Hodně jsme chodili do přírody – do parku, do lesa a sbírali podzimní plody a listy. Nezapomněli jsem ani na klasickou podzimní aktivitu – pouštění draka. Hned na louce vedle školky se nám to po chvíli i podařilo. Všechny děti si vyzkoušely, jak se pouští drak. Na konci měsíce si děti užily krásné povídání, hraní a soutěžení na téma Halloween a Dušičky. Vyslechly si, jak se slaví tento svátek ve světě a k tomu také poučný, trochu strašidelný příběh. Nechyběla ani dýně, kterou děti dlabaly a společná návštěva místního hřbitova, kde  jsme dětem přiblížili tradici Svátku zesnulých. A na závěr měsíce k nám do školky zavítalo zajímavé divadlo s představením na téma Africké pohádky.

  • Začátek školního roku u Zajíčků. Prázdniny utekly jako voda a my se opět v září sešli ve třídě Zajíčků. Čekalo nás několik novinek v podobě nových kamarádů, nová paní učitelka, ale taky jsme se shledali s již starými známými z loňského roku a taky s paní učitelkou Štěpánkou a paní učitelkou Marcelkou.Ačkoliv začátky byly pro někoho náročnější a změn bylo mnoho, postupně se nám podařilo se seznámit s pravidly a činnostmi, které nám ve školce zpříjemňují čas. Zašli jsme do lesa stavět domečky pro skřítky, sbírali jsme houby, hráli hry a zpívali. Na našich procházkách jsme viděli, jak pomalu léto odchází a podzim už začíná ťukat na vrátka. Opakovali jsme si také pravidla, jak bezpečně chodit ve městě, hrát si na hřištích a chovat se v lese. Na návštěvu k nám do třídy taky přišla nezvyklá návštěva. Ukázat se nám přišla želvička. Povídali jsme si o ní, pohladili jí, dali jsme jí něco dobrého a učili se, jak s ní zacházet a neublížit jí. Abychom žili trochu i kulturou, tak jsme si zahráli pohádku Boudo, budko, zúčastnili jsme se Koloběžkiády, někteří začali chodit plavat a také nás ve školce navštívil pán s bubny, kde jsme se mohli pořádně vyřádit.

  • Ve čtvrtek dne 5. 10. 2023 navštíví naší MŠ pejsek Tessie s programem „Záchranářský pes“. Na program vybíráme 100 Kč.

  • Dne 3. 10. 2023 navštívíme s dětmi besedu s p. Dankou Šárkovou, ve spolupráci s Městskou knihovnou Jilemnice. Jde o interaktivní čtení a seznámení s knížkou od jmenované autorky.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Mgr. Monika Králová, MBA
-ředitelka školy


Mgr. Jana Klikorková
-statutární zástupkyně ředitelky a zástupkyně pro pracoviště Roztocká


Bc. Hana Šmídová
Bc. Jitka Nosková
Mgr. Lucie Čadanová
Lucie Horáčková, Dis.
Marcela Streitová
Štěpánka Chlumská
Kristýna Bielicová, Dis.
Kateřina Kozáková, Dis.
Blanka Lamačová, Dis.
Eva Matyášová
-učitelky
Marcela Streitová
- asistent pedagoga


Milada Tužová
Miroslava Zimčáková
-asistenti pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ing. Marie Hájková
-vedoucí ekonomického úseku
Veronika Holmanová
-vedoucí školní jídelny
Jiřina Šírová
-hlavní kuchařka
Lubomíra Hartigová
- kuchařka
Jana Brožová
-pomocná kuchařka
Markéta Zuzánková
-školnice
Petra Žalská (zástup za paní Málkovou)
Zuzana Málková
-uklízečka
Michael Pitra
-údržbář