Den dětí na Zámecké MŠ

Dětský den slavíme v naší školce rádi a tuto tradiční akci chystáme poctivě několik týdnů dopředu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci, jsme tento den oslavili již v pátek 24. května a vybrali jsme si téma „ŠMOULOVÉ“, které nás provázelo celý týden. V pátek nám počasí moc nepřálo, tak jsme na poslední chvíli řešili mokrou variantu této akce. Během dopoledne paní učitelky vše nachytaly a po obědě program pro děti s rodiči mohl začít.

U vchodu do Šmoulí vesnice děti přivítal Taťka Šmoula a požádal je, zda by mu pomohly najít ztracenou Šmoulinku. Ukázal jim cestu, na které byly pro děti připravené hry s úkoly a na konci jejich putování Šmoulinku našly. Jeden z úkolů byl přímo v hradu u Gargamela, který naštěstí nebyl doma. Naše statečné děti proběhly celou zahradu, našly všech osm úkolů, navštívily obávaný Garmamelův hrad a dokonce zvládly napsat dopis do Šmoulí vesnice. V cíli je opravdu čekala krásná a usměvavá Šmoulinka, která měla pro všechny nachystané tematické občerstvení.  Modrý nápoj a modrá domácí sladkost od našich kuchařek potěšila nejen děti ale i jejich doprovod. Bylo to krásné odpoledne, plné šmoulých písniček, tance, převleků, smíchu, úkolů a originálních odměn.
Pořádat tyto akce nám dělá radost a úsměvy dětí jsou pro nás hnacím motorem a tou nejlepší odměnou.

DSC_0377(1)