Vítáme Vás na stránkách MŠ Zámecká – Kamarádka.

kam-pn Odloučené pracoviště
MŠ Zámecká
Zámecká 232, 514 01 Jilemnice
e-mail: msjilemnice.zamecka@seznam.cz
Zástupkyně ředitelky Eva Vaníčková

Aktuality z MŠ Zámecká
  • Vážení rodiče, dle nařízení Vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 se od 1. 3. 2021 uzavírají provozy mateřských škol. Z tohoto důvodu se uzavírají pracoviště Spořilovská a Valteřická. K ošetřovnému si vyplníte čestné prohlášení na stránkách ČSSZ – dostupné na odkaze níže. Další informace naleznete zde https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu Pracoviště Zámecká bude zajišťovat péči pouze dětem rodičů Integrovaného záchranného systému (lékaři, zdravotní sestry, hasiči, policisté…). Tito zákonní zástupci nahlásí docházku svého dítěte e-mailem ředitelce školy: msjilemnice.reditelstvi@seznam.cz (do zprávy prosím uveďte: jméno, příjmení dítěte a zákonného zástupce, zaměstnavatel, lékařská praxe, od kdy bude dítě chodit), dále vše ve stejném režimu při běžné docházce. Děkujeme za pochopení.

• Vážení rodiče, pro školní rok 2021/2022 má škola v plánu otevřít třídu pro děti s logopedickou vadou (logopedická třída) na pracovišti Spořilovská. Děti mohou do této třídy chodit po celou dobu docházky do MŠ, budou-li to s ohledem na svůj vývoj potřebovat a poradenské zařízení k tomu vydá potřebné doporučení. K přijetí do této třídy bude potřeba doložit platné písemné doporučení zapisovaného dítěte od školského poradenského zařízení nebo speciálně-pedagogického centra zaměřeného na vady řeči, ve kterém bude doporučeno zařadit dítě do třídy podle § 16 odst. 9 zákona č. 561/2004 Sb. (speciální školství), dále stanoven minimálně 2. stupeň podpůrných opatření a diagnostikovaná logopedická vada jako hlavní diagnóza. V případě Vašeho zájmu o přijetí dítěte do logopedické třídy, kontaktujte ředitelku školy na tel č.: 739000033. Řeč má úzkou souvislost s budoucí školní úspěšností dítěte, do které se mohou případné nedostatky v řečovém vývoji odrazit. Vždyť dítě nepíše to, co slyší, ale to, jak samo mluví, mohou tak váznout čtenářské dovednosti a vše se promítá i do ostatních vyučovacích předmětů. Logopedická třída je určena výhradně pro děti s narušenou komunikační schopností, jejichž nadání odpovídá zařazení do běžné mateřské školy. Děti jsou do této třídy přijímány na základě doložení doporučení školského poradenského zařízení a písemné žádosti zákonného zástupce. V logopedické třídě je snížený počet dětí, který nabízí větší prostor pro uplatnění individuálního přístupu. Kromě běžných činností a aktivit, které mají stejný vzdělávací obsah jako paralelní třídy, je zde navíc pravidelně poskytovaná individuální logopedická péče, která je šitá na míru každému dítěti podle jeho potřeb (správná výslovnost hlásek, rozvoj grafomotoriky apod.) Dále je logopedická péče součástí každodenního rytmu dne – rozvoj obratnosti mluvidel, vyjadřovacích schopností, zrakového a sluchového vnímání, dechová cvičení, artikulační cvičení.

• Milí rodiče a děti! Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům, není co se zlatem třpytí. Je to úsměv, láska, pohlazení. Nad takový dar žádný není! A proto v klidu si užijte vánoční chvíle a po Novém roce zas v plné síle vykročte nanovo a v dobrém zdraví po celý rok přejeme Vám, abyste se smáli.           Kolektiv MŠ Zámecká

• Děkujeme firmě NK Design  s.r.o. Jilemnice,  za provedení bezplatné polymerické dezinfekce prostor našeho pracoviště Zámecká, která proběhla dne 27. 10. 2020. http://www.nkdesign.cz/

• Informace k zápisu do mateřské školy pro školní rok 2020/2021. Žádost o přijetí do MŠ

Diana Hloušková