Vítáme Vás na stránkách MŠ Zámecká – Kamarádka.


kam-pn Odloučené pracoviště
MŠ Zámecká
Zámecká 232, 514 01 Jilemnice
Tel.: 481 541 582
e-mail: msjilemnice.zamecka@seznam.cz
Zástupkyně ředitelky Eva Vaníčková

Aktuality z MŠ Zámecká
  • Dětský den slavíme v naší školce rádi a tuto tradiční akci chystáme poctivě několik týdnů dopředu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci, jsme tento den oslavili již v pátek 24. května a vybrali jsme si téma „ŠMOULOVÉ“, které nás provázelo celý týden. V pátek nám počasí moc nepřálo, tak jsme na poslední chvíli řešili mokrou variantu této akce. Během dopoledne paní učitelky vše nachytaly a po obědě program pro děti s rodiči mohl začít. U vchodu do Šmoulí vesnice děti přivítal Taťka Šmoula a požádal je, zda by mu pomohly najít ztracenou Šmoulinku. Ukázal jim cestu, na které byly pro děti připravené hry s úkoly a na konci jejich putování Šmoulinku našly. Jeden z úkolů byl přímo v hradu u Gargamela, který naštěstí nebyl doma. Naše statečné děti proběhly celou zahradu, našly všech osm úkolů, navštívily obávaný Garmamelův hrad a dokonce zvládly napsat dopis do Šmoulí vesnice. V cíli je opravdu čekala krásná a usměvavá Šmoulinka, která měla pro všechny nachystané tematické občerstvení.  Modrý nápoj a modrá domácí sladkost od našich kuchařek potěšila nejen děti ale i jejich doprovod. Bylo to krásné odpoledne, plné šmoulých písniček, tance, převleků, smíchu, úkolů a originálních odměn. Pořádat tyto akce nám dělá radost a úsměvy dětí jsou pro nás hnacím motorem a tou nejlepší odměnou.

  • V pondělí 3. června se naše děti ze třídy Kytiček a Motýlků kvůli začínající rekonstrukci přestěhovaly do MŠ Sluníčko – Roztocká. Čekalo nás milé a vlídné přivítání a uvolněná třída Ježečků včetně vybavení. Děkujeme tímto všem zaměstnancům této MŠ.

  • Vážení rodiče, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za spolupráci při vyklízení prostorů našich tříd „Kytiček“ a „Motýlků“ před plánovanou rekonstrukcí. Společně jsme zvládli to, co se nám zdálo téměř nemožné. Ač to bylo pracovní setkání, bylo velice milé, plné humoru a pozitivní nálady. Děkujme Kolektiv MŠ Zámecká    

  • 2.5. – Den otevřených dveří  9-11h 6.5. – Projekt H2O – Příběh kapky Jarmilky 14.5. fotografování tříd – p. Mendřická 22.5.  Roztančená školka, vybíráme 100Kč 24.5.  Dětský den v MŠ. V modrém tričku – Šmoulí stezka. Více informací na nástěnce v šatně.

  • Vážení rodiče, omlouváme se, ale po nečekaném posekání školní zahrady a její prohlídce se brigáda ve středu 17.4.2024 ruší.    Co je ještě potřeba dodělat, zvládneme s dětmi v rámci Dne Země. Vaši ochotu pomoci školce využijeme při stěhování před plánovanou rekonstrukcí druhé části MŠ v květnu a po jejím ukončení. Termín bude včas oznámen. Děkujeme a těšíme se na spolupráci s vámi.                            Kolektiv MŠ Zámecká

  • Vážení rodiče, v rámci projektu „Ukliďme si Česko a Den Země“ chceme našim dětem upravit a zkrášlit zahradu MŠ. Pojďte se společně s námi a dětmi zapojit do jarního úklidu.   KDY: ve středu 17.4.2024 KDE: zahrada MŠ Zámecká V případě deštivého počasí se akce přesune. Jménem dětí a zaměstnanců děkujeme a těšíme se na viděnou.   Podrobnější informace naleznete na nástěnce v šatně.

  • Bylo hezky teplo a tak jsme 13. března na zahradě naší školky probouzeli broučky ze zimního spánku. Prošli jsme si s rodiči Broučkovu stezku, plnili různé úkoly a nakonec jsme si s broučky zazpívali písničku „Probudil se malý brouček na stráni“. Snad nebylo na vstávání moc brzy a broučci nám ještě nenastydnou. Ve středu 14. února jsme se ve školce fotili. Moc nám to slušelo a jarní fotky se opravdu povedly. To bude asi tím, že se na nás do okna přišlo podívat sluníčko, to je potom hned veseleji. Sluníčko přivítalo na světě také spoustu mláďátek, která se narodila v pelíšcích, v chlívku nebo se vylíhla v hnízdech. My jsme si na ně ve školce hráli. Už víme, jak bučí telátko, mňouká koťátko, štěká štěňátko a taky jak mečí kůzlátko. V úterý 20. března přijel do školky pan Štursa. Přivezl spoustu zajímavých věcí. Jestlipak víte, co je to kalimba, tibetská mísa, dešťová hůl, zvonkohra Koshi, bubny djembe, šamanský buben? Nevíte? To my už ano. Jsou to hudební nástroje, které jsme si poslechli a mohli si na ně také zahrát. V jedné tibetské míse jsme dokonce vařili kouzelnou vodu za studena, prostě kouzlo. Po obědě jsme si na lehátku ještě poslechli indiánskou ukolébavku Hou, hou watanaj a hru na píšťalu, která se jmenuje koncovka. To se nám to potom, panečku, spalo! No a další týden už jsme se chystali na Velikonoce. Pondělí je modré, oblékli jsme si tedy modrá trička. Úterý je šedé. V šedých tričkách jsme košťátky smýčili prach a pavučiny, až vše svítilo čistotou. Paní uklizečka měla v tento den spoustu pomocníků. No a na škaredou středu se přece nikdo nesmí mračit, protože by mu to vydrželo celý rok. Oblékli jsme si proto žlutá trička a zavolali sluníčko, aby nám bylo veselo. Nechybělo ani hromadné foto dětí a učitelek z celé školky. A teď už nás čeká jen naučit se koledu. Vajíčka už máme obarvená a o pomlázky se postarají tatínkové nebo dědečkové. Tak tedy veselé Velikonoce a pozor, letos jsou 1. dubna, ať vás někdo nenapálí!   A co nás čeká v naší školce v dubnu? Je toho opravdu hodně: Den naruby, projekt „kniha“ a Žížalení, divadlo „PUK“, návštěva solné jeskyně, plavecký výcvik, sportovní školička, projekt se Sokolem a na konci měsíce Čarodějnický rej.   Kolektiv MŠ Zámecká Jilemnice

  • Organizace školního roku 2023/2024 V pátek 29. září 2023 MŠ uzavřena Podzimní prázdniny čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023 (omezený provoz) Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Vzdělávání začne ve středu 3. ledna 2024 Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 26. 2. – 3. 3. 2024 (omezený provoz) Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024 (MŠ uzavřena)

  • Rozpis třídních schůzek: Všechny třídní schůzky proběhnou v prostorách MŠ Zámecká. Kytičky úterý 12.9.2023 od 16.00 Motýlci středa 6.9.2023 od 16.00 Berušky středa 13.9.2023 od 15.15 Včeličky středa 13.9.2023 od 15.15   Včeličky a Berušky budou mít současně i přednášku Mgr. Štěpánky Richtrové na téma „Školní zralost“.

  • POZOR   ZMĚNA! ADAPTAČNÍ   ODPOLEDNE  PROBĚHNE  PRO   VŠECHNY  DĚTI   VE   ČTVRTEK   31.8.2023 OD   15.30 – 16.30 HODIN   Vážení rodiče, z důvodu stále probíhající rekonstrukce bude provoz tříd Berušek a Včeliček zajištěn v náhradních prostorách. Více informací jsme vám dnes zaslali emailem. V případě, že vám email nepřišel, informujte se na třídních telefonech. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás!

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Eva Vaníčková
-zástupkyně ředitelky


Lidmila Fischerová
Bc. Diana Hloušková (MD)
Soňa Sofie Hlídková
Jitka Hofmanová
Bc. Věra Janovská
Jana Jezdinská
Mgr. Markéta Kebrtová
Mgr. Monika Nosková
Veronika Nosková
Bc. Dana Novotná
-učitelky
Markéta Tringelová
- asistent pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ivana Jebavá
-administrativní pracovnice pro kuchyň
Margita Maršálková
-kuchařka
Kateřina Pochopová
-pomocná kuchařka
Marta Palasová
-školnice
Kateřina Brumlichová
-uklízečka
Aleš Pochop
-údržbář