4. třída – Včeličky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Iveta Šenoldová, Viktorie Skálová

Aktuality ze 4. třídy
  • Milí rodiče a děti! Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům, není co se zlatem třpytí. Je to úsměv, láska, pohlazení. Nad takový dar žádný není! A proto v klidu si užijte vánoční chvíle a po Novém roce zas v plné síle vykročte nanovo a v dobrém zdraví po celý rok přejeme Vám, abyste se smáli.           Kolektiv MŠ Zámecká

• Náš adventní čas jsme zahájili rozsvícením vánočního stromečku u nás na školní zahradě. Dopoledne jsme putovali se sněhovou vločkou a podařilo se nám zvládnout všechny úkoly, které si pro nás připravila… Uvázali jsme si a společně nazdobili adventní věnec, u kterého jsme si zopakovali názvy stromů, ze kterých jsme měli krásné větvičky. Nechyběla Barborka a její legenda a už jsme tančili v čertovském reji s čertími ocásky a rohy. To nám šlo náramně a pořádně jsme si to užili. Návštěva Mikulášské družiny, tentokrát z řad p. učitelek, již tak veselá nebyla. Došlo i na slzičky. Že by u nás někdo zlobil? Však naši kouzelnou metličku máme stále ve třídě. Co kdyby…. Rozsvěceli jsme postupně další a další svíčky na našem adventním věnci a připravovali se na Vánoce – dárečky, přáníčka, výzdoba třídy. Vše bylo připraveno a VÁNOCE U VČELIČEK mohly začít. Hned ráno jsme společně připravili bramborový salát a poté se vypravili do lesa i s dobrotami pro zvířátka. Po obědě jsme navštívili Krkonošské muzeum a podívali se na pohyblivé betlémy. Při společné slavnostní večeři nechyběl slavnostní přípitek, vánoční koledy a zvyky. Nakonec se u nás zastavil i Ježíšek se svými dary. Bylo to prostě krásné vánoční odpoledne a celý adventní čas….

• DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ našich předškoláků Vážení rodiče, od 1. 9. 2020 mají mateřské školy povinnost poskytovat vzdělávání distančním způsobem (domácí vzdělávání) dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Povinnost se týká dětí plnících povinné předškolní vzdělávání! Distančně se vzdělává z důvodu krizových či mimořádných opatření nebo z důvodu nařízení karantény, kdy není možná osobní přítomnost většiny (více než 50%) předškoláků z MŠ. A k tomu je nutná spolupráce Vás, rodičů.

Diana Hloušková
Viktorie Skálová