1. třída – Kytičky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Mgr. Monika Nosková, Jana Jezdinská 

Třídní mobil: 704973206

Aktuality z 1. třídy
  • Dětský den slavíme v naší školce rádi a tuto tradiční akci chystáme poctivě několik týdnů dopředu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci, jsme tento den oslavili již v pátek 24. května a vybrali jsme si téma „ŠMOULOVÉ“, které nás provázelo celý týden. V pátek nám počasí moc nepřálo, tak jsme na poslední chvíli řešili mokrou variantu této akce. Během dopoledne paní učitelky vše nachytaly a po obědě program pro děti s rodiči mohl začít. U vchodu do Šmoulí vesnice děti přivítal Taťka Šmoula a požádal je, zda by mu pomohly najít ztracenou Šmoulinku. Ukázal jim cestu, na které byly pro děti připravené hry s úkoly a na konci jejich putování Šmoulinku našly. Jeden z úkolů byl přímo v hradu u Gargamela, který naštěstí nebyl doma. Naše statečné děti proběhly celou zahradu, našly všech osm úkolů, navštívily obávaný Garmamelův hrad a dokonce zvládly napsat dopis do Šmoulí vesnice. V cíli je opravdu čekala krásná a usměvavá Šmoulinka, která měla pro všechny nachystané tematické občerstvení.  Modrý nápoj a modrá domácí sladkost od našich kuchařek potěšila nejen děti ale i jejich doprovod. Bylo to krásné odpoledne, plné šmoulých písniček, tance, převleků, smíchu, úkolů a originálních odměn. Pořádat tyto akce nám dělá radost a úsměvy dětí jsou pro nás hnacím motorem a tou nejlepší odměnou.

  • V pondělí 3. června se naše děti ze třídy Kytiček a Motýlků kvůli začínající rekonstrukci přestěhovaly do MŠ Sluníčko – Roztocká. Čekalo nás milé a vlídné přivítání a uvolněná třída Ježečků včetně vybavení. Děkujeme tímto všem zaměstnancům této MŠ.

  • provoz na MŠ Roztocká od 3.6. 6.6. – sklářské řemeslo, 80Kč 12.6. – vyšetření očí PRIMA-VIZUS pro přihlášené děti, 200Kč 14.6. – dravci, 100Kč Dle aktuálního počasí plánujeme: – zmrzlina s dětmi – návštěva u hasičů – projížďka vlakem – výlet do Mříčné – ukončení školního roku 2023/2024

  • Tento měsíc jsme zahájili velmi příjemně – dnem volna. Hned 2. května jsme měli v MŠ Den otevřených dveří pro nové děti s maminkami. Přišlo jich docela dost a každý nový kamarád od nás dostal dáreček- kytičku z lízátka. V pondělí 6. května k nám přijely dvě šikovné studentky s projektem o koloběhu vody v přírodě. Vyprávění o kapce Jarče bylo velmi zajímavé, doplněné o spoustu pokusů. Další týden v pondělí jsme se šli podívat na záchrannou stanici, prohlédli si sanitku a vyzkoušeli zbrusu nová hydraulická nosítka. V úterý jsme se v parku fotili, abychom si za pár let vzpomněli, kdo s námi v Kytičkách kamarádil. No a ve středu jsme měli besídku ke Dni rodiny, na kterou jsme se pečlivě připravovali celý měsíc. Maminkám a tatínkům se u nás líbilo, dostali také malé občerstvení a dáreček s přáníčkem. Ve středu 22. května naše školka ožila tancem. Projekt Roztančená školka proběhl venku na zahradě. Tolik nás dohromady ještě netancovalo. Pěkně jsme se vyřádili a taky potom pěkně spali. No a v pátek 24. května jsme na zahradě oslavili také Den dětí. Letošní téma bylo Šmoulové. I když nebylo zrovna pěkné počasí, všechno dobře dopadlo, Gargamel odjel na dovolenou, takže jsme se nemuseli bát, že na nás někde číhá. Snad si to všichni užili s námi, i když oslava byla o týden dříve. A proč vlastně? Protože další pátek už se naše milovaná školka vyklízela. Dostane nový kabátek a my se do ní vrátíme až po prázdninách. Takže školko naše milá ahóóóój v září.

  • Vážení rodiče, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za spolupráci při vyklízení prostorů našich tříd „Kytiček“ a „Motýlků“ před plánovanou rekonstrukcí. Společně jsme zvládli to, co se nám zdálo téměř nemožné. Ač to bylo pracovní setkání, bylo velice milé, plné humoru a pozitivní nálady. Děkujme Kolektiv MŠ Zámecká    

  • 2.5. – Den otevřených dveří  9-11h 3.5. Vzorný MINI-MOTORKÁŘ (závody na motorkách) 6. 5.  projekt Voda v MŠ 14. 5. fotografování tříd – P. Mendřická 16.5. Jarní besídka 22. 5.  Roztančená školka, vybíráme 100Kč 24.5.  Dětský den

  • Duben začal vesele. Hned 1. dubna byly Velikonoce. Ve školce jsme se naučili koledu o slepičce a mohli jsme jít hodovat. Bylo sice Apríla, ale nikdo nás nenachytal. Zato druhý den ve školce, bylo všechno naruby.  Kakao jsme pili z talířků, na polívku jsme dostali vidličky a místo Dobré chutnání nám paní učitelky popřály Dobrou noc! Byla to veliká legrace. Ve středu 10. dubna přijelo do školky divadélko. Vyprávění o pejskovi a kočičce se nám moc líbilo a dokonce jsme si mohli v pohádce i zahrát. V pondělí 22. dubna jsme slavili Den Země. Oblékli jsme se do pracovního a nakládali jsme lopatkami hlínu na kortoučky. Hlínu jsme potom odvezli do záhonku před školkou a připravili jsme záhon na sázení kytiček. Také jsme po zahradě posbírali větve, které tam vítr rozházel. V dalších dnech jsme si povídali o dopravních prostředcích, hasičích, záchranné službě a policii. No a 25. dubna jsme šli na návštěvu na policejní služebnu. Přivítali nás tam dva tatínkové policisté, kteří nám ukázali helmy, vesty, štít a dokonce i pouta pro zlobivé lidi. Trochu jsme se báli, občas taky zlobíme, ale do školky jsme se vrátili všichni. Celý poslední dubnový týden byl ve znamení ekologie. Učili jsme se se strašidlákem Odpaďákem třídit odpadky a taky jsme stále nosili do školky starý papír, který už nikdo nepotřebuje. Budou z něj nové knížky no a taky penízky, třeba na zmrzlinku. No a úplně poslední dubnový den byl velký čarodějnický rej. Bylo hezké počasí, tak jsme hned po svačince vyrazili na zahradu. Létali jsme na košťatech, prošli si čarodějnickou tiskátkovou stezku a nakonec jsme vařili lektvary v kyblíčkách, které jsme si ráno pomalovali fixkami. Lektvary byly pro paní učitelky, na krásu, protože dnes vypadaly jako čarodějnice opravdu strašidelně. Snad jim lektvary pomůžou.

  • Vážení rodiče, omlouváme se, ale po nečekaném posekání školní zahrady a její prohlídce se brigáda ve středu 17.4.2024 ruší.    Co je ještě potřeba dodělat, zvládneme s dětmi v rámci Dne Země. Vaši ochotu pomoci školce využijeme při stěhování před plánovanou rekonstrukcí druhé části MŠ v květnu a po jejím ukončení. Termín bude včas oznámen. Děkujeme a těšíme se na spolupráci s vámi.                            Kolektiv MŠ Zámecká

  • Vážení rodiče, v rámci projektu „Ukliďme si Česko a Den Země“ chceme našim dětem upravit a zkrášlit zahradu MŠ. Pojďte se společně s námi a dětmi zapojit do jarního úklidu.   KDY: ve středu 17.4.2024 KDE: zahrada MŠ Zámecká V případě deštivého počasí se akce přesune. Jménem dětí a zaměstnanců děkujeme a těšíme se na viděnou.   Podrobnější informace naleznete na nástěnce v šatně.

  • 2.4. Den plný legrace – aprílový den. 10.4. Divadlo v MŠ – pohádka O pejskovi a kočičce – v den konání vybíráme 80Kč 22.4. Den Země – více informací naleznete na nástěnce v šatně. 22.4. – 26.4. EKO TÝDEN – sběr papíru, recyklace. 30.4. ČARODĚJNICKÝ DEN – kostým.   ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY – KE DNI ZEMĚ, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN DLE AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚDI POČASÍ. DĚKUJEME.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Eva Vaníčková
-zástupkyně ředitelky


Lidmila Fischerová
Bc. Diana Hloušková (MD)
Soňa Sofie Hlídková
Jitka Hofmanová
Bc. Věra Janovská
Jana Jezdinská
Mgr. Markéta Kebrtová
Mgr. Monika Nosková
Veronika Nosková
Bc. Dana Novotná
-učitelky
Markéta Tringelová
- asistent pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ivana Jebavá
-administrativní pracovnice pro kuchyň
Margita Maršálková
-kuchařka
Kateřina Pochopová
-pomocná kuchařka
Marta Palasová
-školnice
Kateřina Brumlichová
-uklízečka
Aleš Pochop
-údržbář