1. třída – Kytičky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Mgr. Monika Nosková, Jana Jezdinská, Bc. Dana Novotná

Aktuality z 1. třídy
  • Milí rodiče a děti! Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům, není co se zlatem třpytí. Je to úsměv, láska, pohlazení. Nad takový dar žádný není! A proto v klidu si užijte vánoční chvíle a po Novém roce zas v plné síle vykročte nanovo a v dobrém zdraví po celý rok přejeme Vám, abyste se smáli.           Kolektiv MŠ Zámecká

• Jako každý rok, připravili jsme si i letos krásný adventní věneček. První svíčku jsme „zapálili“ v pondělí 30. listopadu. V tento den jsme také rozsvítili vánoční stromeček na zahradě školky. Museli jsme si to ale zasloužit. Nejprve jsme zazpívali Ježíškovi u jesliček koledy a donesli mu dárečky. Potom jsme putovali se sněhovou vločkou a plnili úkoly, které nám zadala paní Zima. Odměnou nám byly koláčky, vánoční pexeso a rozsvícený stromeček. Ve čtvrtek přišla Barborka s dobrotami a v pátek Mikuláš se svou družinou. Čertíci byli letos moc hodní a my prý také, alespoň to říkal andílek. To, že jsme ráno hráli čertovský mariáš, jsme jim raději neříkali. Druhou svíčku jsme rozsvítili v pondělí 7.prosince.S jejím světýlkem jsme putovali do Betléma, poklonit se Ježíškovi. Potkali jsme tam spoustu dalších darovníků a každý Ježíškovi něco nesl. Třetí svíčka zaplála v pondělí 14.prosince.Poctivě jsme cvičili koledy, protože ve čtvrtek nám paní učitelky uspořádaly vánoční koncert, tak abychom si neuřízli ostudu. Poslechli jsme si housličky,flétny a klavír a k tomu si zazpívali. Potom jsme pouštěli lodičky ze skořápek,rozkrajovali jablíčko a udělali si fondue z ovoce a čokolády. No a pak už konečně zazvonil Ježíšek!Dočkali jsme se! Čtvrtou svíčku jsme „zapálili“ v pondělí 21.prosince a to už jsme jen čekali,jestli Ježíšek dorazí také k nám domů.Co myslíte,přišel?

• Do fotogalerie jsme umístili fotky, které zachycují první okamžiky vašich dětí v mateřské škole. Naleznete je ve složce „KYTIČKY začátek školního roku 2020“. Doufáme, že vám v této nelehké době fotky udělají radost. Těšíme se, až se opět všichni sejdeme ve školce u Kytiček.

Diana Hloušková
Viktorie Skálová