1. třída – Kytičky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Mgr. Monika Nosková, Jana Jezdinská, Bc. Dana Novotná

Aktuality z 1. třídy
  • Z důvodů nařízení Vlády ČR ze dne 26. 2. 2021 naše školka stále zajišťuje provoz pouze pro děti, jejichž rodiče pracují pro IZS. I přesto jsme se snažili jaro přivítat radostně. Paní učitelky nazdobily okna a chodbu aby jaro neuteklo a až se všichni vrátíme, aby se nám tu líbilo. Pokud bychom byli ve školce, zaseli bychom řeřichu a obilíčko, poznávali jarní kytičky, které vykukují zpod sněhu, malovali vyfouknutá vajíčka. I když letos asi na koledu nepůjdeme, velikonoční říkanky se můžeme učit doma s tatínkem. Možná i k nám na školní zahradu přihopká velikonoční zajíček a přichystá pro nás nějaké překvapení. Kdo ví !? Přejeme vám všem klidné Velikonoční svátky a pevné zdraví. Snad už se brzy sejdeme. Myslíme na vás – vaše paní učitelky od Kytiček.

• Náš velký karnevalový den nastal letos ve čt 18. února. Moc jsme se těšili, co si pro nás malé Kytičky za pomoci svých rodičů připraví za masky. Od samého rána přicházeli do školky princezny, piráti, rytíři, čertíci, opraváři, myšky a spousta dalších. Děti i my, paní učitelky, jsme si to užívali celé dopoledne. Malovali jsme si na obličej, tancovali, soutěžili, mlsali a hlavně jsme zažili spoustu legrace. Podívejte se do naší fotogalerie, jak nám to všem na karnevale slušelo.

• S příchodem tří králů v podání dětí ze třídy Berušek jsme zahájili nový rok. Poté se konečně za okny rozprostřela bílá sněhová pokrývka, kterou s dětmi plnohodnotně využíváme. Zimní radovánky jsou dětmi velmi oblíbené. Jezdíme na kluzácích, stavíme sněhuláky, vyšlapáváme cestičky ve sněhu, lopatami stavíme kopečky, vyhrnujeme cesty, zkoumáme stopy zvířat ve sněhu. Pozorujeme ptáčky létající na krmítka, sypeme jim zrní, experimentujeme i ve třídě se sněhem a ledem. Vydali jsme se také na jilemnické náměstí za sněhovým Krakonošem, který je opravdu nádherný. Předvedli jsme si a vyzkoušeli zimní sporty, náčiní k nim potřebné, hokejovou výstroj. Sportování ve třídě jsme završili venkovní mini-olympiádou se slavnostním předáváním medailí a diplomů. Společně jsme vytvořili paní zimu, která nám zdobí příchod do naší šatny. Nyní, na konci ledna, prohlubujeme znalosti o lidském těle a trénujeme oblékání a svlékání. Užíváme si každého dne a vám přejeme ať je bílá zima i pro vás kouzelná.   Vaše paní učitelky od Kytiček Dana, Jana, Monika

• Milí rodiče a děti! Tím nejkrásnějším dárkem k Vánocům, není co se zlatem třpytí. Je to úsměv, láska, pohlazení. Nad takový dar žádný není! A proto v klidu si užijte vánoční chvíle a po Novém roce zas v plné síle vykročte nanovo a v dobrém zdraví po celý rok přejeme Vám, abyste se smáli.           Kolektiv MŠ Zámecká

• Jako každý rok, připravili jsme si i letos krásný adventní věneček. První svíčku jsme „zapálili“ v pondělí 30. listopadu. V tento den jsme také rozsvítili vánoční stromeček na zahradě školky. Museli jsme si to ale zasloužit. Nejprve jsme zazpívali Ježíškovi u jesliček koledy a donesli mu dárečky. Potom jsme putovali se sněhovou vločkou a plnili úkoly, které nám zadala paní Zima. Odměnou nám byly koláčky, vánoční pexeso a rozsvícený stromeček. Ve čtvrtek přišla Barborka s dobrotami a v pátek Mikuláš se svou družinou. Čertíci byli letos moc hodní a my prý také, alespoň to říkal andílek. To, že jsme ráno hráli čertovský mariáš, jsme jim raději neříkali. Druhou svíčku jsme rozsvítili v pondělí 7.prosince.S jejím světýlkem jsme putovali do Betléma, poklonit se Ježíškovi. Potkali jsme tam spoustu dalších darovníků a každý Ježíškovi něco nesl. Třetí svíčka zaplála v pondělí 14.prosince.Poctivě jsme cvičili koledy, protože ve čtvrtek nám paní učitelky uspořádaly vánoční koncert, tak abychom si neuřízli ostudu. Poslechli jsme si housličky,flétny a klavír a k tomu si zazpívali. Potom jsme pouštěli lodičky ze skořápek,rozkrajovali jablíčko a udělali si fondue z ovoce a čokolády. No a pak už konečně zazvonil Ježíšek!Dočkali jsme se! Čtvrtou svíčku jsme „zapálili“ v pondělí 21.prosince a to už jsme jen čekali,jestli Ježíšek dorazí také k nám domů.Co myslíte,přišel?

• Do fotogalerie jsme umístili fotky, které zachycují první okamžiky vašich dětí v mateřské škole. Naleznete je ve složce „KYTIČKY začátek školního roku 2020“. Doufáme, že vám v této nelehké době fotky udělají radost. Těšíme se, až se opět všichni sejdeme ve školce u Kytiček.

Diana Hloušková
Viktorie Skálová