1. třída – Kytičky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Mgr. Monika Nosková, Jana Jezdinská

Třídní mobil: 704973206

Aktuality z 1. třídy
  •   KYTIČKY čtvrtek 12.9. v 15:30 hod. (v MŠ Zámecká). MOTÝLCI čtvrtek 19.9. v 15:30 hod. (v MŠ Roztocká). BERUŠKY středa 18.9. v 15 hod. (v MŠ Roztocká) v 16 hod. přednáška pro rodiče předškoláků od paní učitelky Mgr. Štěpánky Richtrové na téma ŠKOLNÍ ZRALOST VČELIČKY úterý 17.9. v 15 hod. (v MŠ Zámecká). v 16 hod. přednáška pro rodiče předškoláků od paní učitelky Mgr. Štěpánky Richtrové na téma ŠKOLNÍ ZRALOST

• Vážení rodiče, bohužel se vybrané stavební firmě opět jako v loňském roce nepodařilo dokončit rekonstrukci druhé části MŠ Zámecká. Z tohoto důvodu bude probíhat provoz jednotlivých tříd od 2.9.2024 takto: Třída Kytiček (p. uč. Jezdinská Jana a Nosková Monika)má zajištěný provoz ve třídě Berušek v MŠ Zámecká. Třída Včeliček (p. uč. Novotná Dana a Hlídková Soňa Sofie) bude ve své třídě v MŠ Zámecká. Třída Motýlků (p. uč. Fischerová Lidmila a Vaníčková Eva) + třída Berušek (p. uč. Janovská Věra a Kebrtová Markéta) budou spojeny ve třídě Ježečků v MŠ Roztocká.   Rozdělení dětí do jednotlivých tříd naleznete na svých e-mailech.   Případné dotazy na telefonu 704 973 212 p. uč. Vaníčková. Omlouváme se za vzniklé potíže, ale chyba není na naší straně, ale na straně zřizovatele.   Omlouvání dětí na třídních telefonech: Kytičky             704973206 Motýlci           704973207 Berušky           704973208 Včeličky           704973209   Děkujeme a doufáme, že i přes počáteční potíže spolu strávíme krásný školní rok. Kolektiv MŠ Zámecká

• Vážení rodiče, z důvodu nedokončené rekonstrukce MŠ Zámecká bude provoz pro nahlášené děti v týdnu od pondělí 26.8. do pátku 30.8.2024 probíhat stále v MŠ Roztocká. Děkujeme za pochopení                                    Kolektiv MŠ Zámecká

• Dětský den slavíme v naší školce rádi a tuto tradiční akci chystáme poctivě několik týdnů dopředu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci, jsme tento den oslavili již v pátek 24. května a vybrali jsme si téma „ŠMOULOVÉ“, které nás provázelo celý týden. V pátek nám počasí moc nepřálo, tak jsme na poslední chvíli řešili mokrou variantu této akce. Během dopoledne paní učitelky vše nachytaly a po obědě program pro děti s rodiči mohl začít. U vchodu do Šmoulí vesnice děti přivítal Taťka Šmoula a požádal je, zda by mu pomohly najít ztracenou Šmoulinku. Ukázal jim cestu, na které byly pro děti připravené hry s úkoly a na konci jejich putování Šmoulinku našly. Jeden z úkolů byl přímo v hradu u Gargamela, který naštěstí nebyl doma. Naše statečné děti proběhly celou zahradu, našly všech osm úkolů, navštívily obávaný Garmamelův hrad a dokonce zvládly napsat dopis do Šmoulí vesnice. V cíli je opravdu čekala krásná a usměvavá Šmoulinka, která měla pro všechny nachystané tematické občerstvení.  Modrý nápoj a modrá domácí sladkost od našich kuchařek potěšila nejen děti ale i jejich doprovod. Bylo to krásné odpoledne, plné šmoulých písniček, tance, převleků, smíchu, úkolů a originálních odměn. Pořádat tyto akce nám dělá radost a úsměvy dětí jsou pro nás hnacím motorem a tou nejlepší odměnou.

• V pondělí 3. června se naše děti ze třídy Kytiček a Motýlků kvůli začínající rekonstrukci přestěhovaly do MŠ Sluníčko – Roztocká. Čekalo nás milé a vlídné přivítání a uvolněná třída Ježečků včetně vybavení. Děkujeme tímto všem zaměstnancům této MŠ.

• provoz na MŠ Roztocká od 3.6. 6.6. – sklářské řemeslo, 80Kč 12.6. – vyšetření očí PRIMA-VIZUS pro přihlášené děti, 200Kč 14.6. – dravci, 100Kč Dle aktuálního počasí plánujeme: – zmrzlina s dětmi – návštěva u hasičů – projížďka vlakem – výlet do Mříčné – ukončení školního roku 2023/2024

• Tento měsíc jsme zahájili velmi příjemně – dnem volna. Hned 2. května jsme měli v MŠ Den otevřených dveří pro nové děti s maminkami. Přišlo jich docela dost a každý nový kamarád od nás dostal dáreček- kytičku z lízátka. V pondělí 6. května k nám přijely dvě šikovné studentky s projektem o koloběhu vody v přírodě. Vyprávění o kapce Jarče bylo velmi zajímavé, doplněné o spoustu pokusů. Další týden v pondělí jsme se šli podívat na záchrannou stanici, prohlédli si sanitku a vyzkoušeli zbrusu nová hydraulická nosítka. V úterý jsme se v parku fotili, abychom si za pár let vzpomněli, kdo s námi v Kytičkách kamarádil. No a ve středu jsme měli besídku ke Dni rodiny, na kterou jsme se pečlivě připravovali celý měsíc. Maminkám a tatínkům se u nás líbilo, dostali také malé občerstvení a dáreček s přáníčkem. Ve středu 22. května naše školka ožila tancem. Projekt Roztančená školka proběhl venku na zahradě. Tolik nás dohromady ještě netancovalo. Pěkně jsme se vyřádili a taky potom pěkně spali. No a v pátek 24. května jsme na zahradě oslavili také Den dětí. Letošní téma bylo Šmoulové. I když nebylo zrovna pěkné počasí, všechno dobře dopadlo, Gargamel odjel na dovolenou, takže jsme se nemuseli bát, že na nás někde číhá. Snad si to všichni užili s námi, i když oslava byla o týden dříve. A proč vlastně? Protože další pátek už se naše milovaná školka vyklízela. Dostane nový kabátek a my se do ní vrátíme až po prázdninách. Takže školko naše milá ahóóóój v září.

• Vážení rodiče, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za spolupráci při vyklízení prostorů našich tříd „Kytiček“ a „Motýlků“ před plánovanou rekonstrukcí. Společně jsme zvládli to, co se nám zdálo téměř nemožné. Ač to bylo pracovní setkání, bylo velice milé, plné humoru a pozitivní nálady. Děkujme Kolektiv MŠ Zámecká

• 2.5. – Den otevřených dveří  9-11h 3.5. Vzorný MINI-MOTORKÁŘ (závody na motorkách) 6. 5.  projekt Voda v MŠ 14. 5. fotografování tříd – P. Mendřická 16.5. Jarní besídka 22. 5.  Roztančená školka, vybíráme 100Kč 24.5.  Dětský den

Veronika Nosková (MD)