2. třída – Motýlci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Eva Vaníčková, Lidmila Fischerová

Třídní mobil: 704973207

Aktuality z 2. třídy
  • Ve středu 26.6. pojedeme na výlet. sraz 6:45 hod. na vlakovém nádraží do batůžku pouze pláštěnku + svačinku z domova + pití na celé dopoledne  na sebe sportovní oblečení (dle počasí) + pevnou obuv Na oběd se vracíme do MŠ. Těšíme se. v případě deště se výlet ruší

• Dětský den slavíme v naší školce rádi a tuto tradiční akci chystáme poctivě několik týdnů dopředu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci, jsme tento den oslavili již v pátek 24. května a vybrali jsme si téma „ŠMOULOVÉ“, které nás provázelo celý týden. V pátek nám počasí moc nepřálo, tak jsme na poslední chvíli řešili mokrou variantu této akce. Během dopoledne paní učitelky vše nachytaly a po obědě program pro děti s rodiči mohl začít. U vchodu do Šmoulí vesnice děti přivítal Taťka Šmoula a požádal je, zda by mu pomohly najít ztracenou Šmoulinku. Ukázal jim cestu, na které byly pro děti připravené hry s úkoly a na konci jejich putování Šmoulinku našly. Jeden z úkolů byl přímo v hradu u Gargamela, který naštěstí nebyl doma. Naše statečné děti proběhly celou zahradu, našly všech osm úkolů, navštívily obávaný Garmamelův hrad a dokonce zvládly napsat dopis do Šmoulí vesnice. V cíli je opravdu čekala krásná a usměvavá Šmoulinka, která měla pro všechny nachystané tematické občerstvení.  Modrý nápoj a modrá domácí sladkost od našich kuchařek potěšila nejen děti ale i jejich doprovod. Bylo to krásné odpoledne, plné šmoulých písniček, tance, převleků, smíchu, úkolů a originálních odměn. Pořádat tyto akce nám dělá radost a úsměvy dětí jsou pro nás hnacím motorem a tou nejlepší odměnou.

• V pondělí 3. června se naše děti ze třídy Kytiček a Motýlků kvůli začínající rekonstrukci přestěhovaly do MŠ Sluníčko – Roztocká. Čekalo nás milé a vlídné přivítání a uvolněná třída Ježečků včetně vybavení. Děkujeme tímto všem zaměstnancům této MŠ.

• – provoz na MŠ Roztocká od 3.6. 6.6. – sklářské řemeslo, 80Kč 12.6. – vyšetření očí PRIMA-VIZUS pro přihlášené děti, 200Kč 14.6. – dravci, 100Kč Dle aktuálního počasí plánujeme: – zmrzlina s dětmi – návštěva u hasičů – projížďka vlakem – výlet do Mříčné – ukončení školního roku 2023/2024

• Slavnostní rozloučení se školním rokem 2023 – 2024 se muselo uskutečnit o měsíc dříve z důvodu plánované rekonstrukce naší budovy MŠ. Na společné odpoledne s rodiči a sourozenci jsme se hodně těšili. Vystoupení s názvem „Rok u Motýlků s Emílkem“ se dětem vydařilo, pásmo písní a říkanek potěšilo všechny přítomné a rodiče s obdivem chválili, kolik se toho děti naučily. Po vystoupení kdo chtěl – občerstvil se a následovala „Pohádková stopovaná“, která zabavila celou rodinu včetně sourozenců, kteří dětem s plněním úkolů pomáhali. Stezku připravily paní učitelky a vedla ze zahrady MŠ do Zámeckého parku. Paní kuchařky nám výborně napekly, po procházce přišlo k chuti venkovní pohoštění a nechyběla ani sladká odměna. Po skončení společné akce jsme už skoro všichni spěchali na hokejové utkání našich hokejistů. Koncem měsíce jsme s vydatnou pomocí rodičů vystěhovali věci vyrovnané v krabicích a také nábytek. Všem, kteří nám s vystěhováním pomáhali, patří velké poděkování. Od 1. 6. je prázdný prostor připravený k přestavbě. Od 3. 6. máme zázemí spolu s Kytičkami v MŠ Sluníčko v Roztocké ulici. Je tu pro nás uvolněná jedna třída a děkujeme za ni. Našim velkým přáním je, ať se přestavba stihne v termínu a v září můžeme začít provoz ve svých nových třídách.   Krásné prosluněné léto vám všem.

• Vážení rodiče, rádi bychom vám touto cestou poděkovali za spolupráci při vyklízení prostorů našich tříd „Kytiček“ a „Motýlků“ před plánovanou rekonstrukcí. Společně jsme zvládli to, co se nám zdálo téměř nemožné. Ač to bylo pracovní setkání, bylo velice milé, plné humoru a pozitivní nálady. Děkujme Kolektiv MŠ Zámecká

• 2.5. – Den otevřených dveří  9-11h 6.5. – projekt Voda v MŠ 14. 5. fotografování tříd – P. Mendřická 21.5. Odpoledne s rodiči, rodinná stopovaná 22. 5. – Roztančená školka, vybíráme 100Kč 24.5. – Dětský den.

• 2.4.    Aprílový den v MŠ – užili jsme si společně s dětmi den naruby 4., 11., 18. a 25.4  Solná jeskyně 5.4.    Projekt s paní Hřibovou – Motýlkování v parku 8.4.    Návštěva na záchrance 9.4.    Návštěva u hasičů 10.4.  Divadlo PUK v MŠ – Pohádka o pejskovi a kočičce 12.4.  Návštěva u zubní lékařky v ordinaci 16.4.  Návštěva u Městské policie 22.4. Den Země – úklid zahrady – hrabání, zametání 23.4.  Den knihy – oblíbené knížky z domova 26.4.  Projekt s paní Hřibovou – Čarobejlí v parku 30.4.  Čarodějnický rej – děti od rána v čarodějnických oblečcích – hry ve třídě, rej v parku Témata tohoto měsíce: Vítáme jaro, IZS, Dopravní prostředky, Naše Země, Kamarádka Knížka, Čarování

• Vážení rodiče, omlouváme se, ale po nečekaném posekání školní zahrady a její prohlídce se brigáda ve středu 17.4.2024 ruší.    Co je ještě potřeba dodělat, zvládneme s dětmi v rámci Dne Země. Vaši ochotu pomoci školce využijeme při stěhování před plánovanou rekonstrukcí druhé části MŠ v květnu a po jejím ukončení. Termín bude včas oznámen. Děkujeme a těšíme se na spolupráci s vámi.                            Kolektiv MŠ Zámecká

• Vážení rodiče, v rámci projektu „Ukliďme si Česko a Den Země“ chceme našim dětem upravit a zkrášlit zahradu MŠ. Pojďte se společně s námi a dětmi zapojit do jarního úklidu.   KDY: ve středu 17.4.2024 KDE: zahrada MŠ Zámecká V případě deštivého počasí se akce přesune. Jménem dětí a zaměstnanců děkujeme a těšíme se na viděnou.   Podrobnější informace naleznete na nástěnce v šatně.

-zástupkyně ředitelky

Bc. Diana Hloušková (MD)