2. třída – Motýlci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Eva Vaníčková, Lidmila Fischerová 

Třídní mobil: 704973207

Aktuality z 2. třídy
  • Vážení rodiče, v pátek 3. 12. 2021 nás v MŠ navštíví Mikuláš s andělem a čertem. Celá družina je plně očkovaná a pro jistotu bude před vstupem do školky i otestovaná.

  • Vážení rodiče, v pátek 26. listopadu proběhne v MŠ vánoční focení. V šatně máte aktuální nabídku uvedenou včetně cen. Vánoční focení pro nemoc zrušeno.

  • Pečení perníčků ve třídě u Motýlků se uskuteční pouze s dětmi dopoledne VE STŘEDU 24. 11. 2021 bez účasti rodičů. Omlouváme se, ale vzhledem k součastné situaci nelze postupovat jinak. Děkujeme za pochopení.

  • Letošní  školní rok 2021/2022 jsme společně zahájili ve středu 1.9.2021 s novým Třídním vzdělávacím programem, který má název „Motýlek Emílek a jeho kamarádi“. Naše první setkání proběhlo již den předem – v úterý 31.8.2021, kdy měli rodiče s dětmi možnost nás navštívit  při „Adaptačním hracím odpoledni“. Nabídku většina rodičů využila, dětem návštěva velmi pomohla v rámci zvykání. V září motýlek Emílek přivítal v naší třídě nové kamarády, seznámil je s motýlkovými pravidly soužití a bezpečnosti, aby se nám tu všem spolu líbilo. Společně jsme si povídali, kdo se ve školce stará o děti a jak je jejich práce důležitá. Naplánovali jsme si, co budeme v průběhu dní společně dělat. V říjnu se motýlek Emílek potkal s dráčky, které si děti vyrobily. Letěl s dětmi na zahrádku hledat zeleninu, do sadu ovoce a sledovali společně, co se děje na poli. Nezapomněli jsme ani na tradiční návštěvu obchodu s ovocem a zeleninou.  Společně s motýlkem a dráčkem jsme se rozloučili s poslední vlaštovkou. Pobyty venku jsme při slunečném podzimním počasí trávili na zahradě MŠ. V listopadu jsme při procházkách v parku pozorovali nádherně zbarvené listy na stromech, sbírali kaštany, žaludy, bukvice. Malovali jsme dýně a hráli si na strašidýlka. Nyní si vyprávíme o zvířátkách a jejich přípravě na zimu. Jaký si připravují zimní pelíšek a co jim můžeme přinést ke krmelci a do krmítka. Proměnlivý podzim pomalu končí a blíží se Kouzelná zima. Přejeme hezký zbytek podzimních dní. Vaše paní učitelky Lída a Eva  

  • Vážení rodiče, ve čtvrtek 18. listopadu dopoledne proběhne v MŠ Zámecká divadelní představení s názvem Pošťácká pohádka. Hraje MC Rodinka. Ve třídě v den konání vybíráme 50,- Kč PŘEDSTAVENÍ ZRUŠENO.  

  • Vážení rodiče, v úterý 9. listopadu dopoledne nás čeká ve školce sférické kino. Jedná se o nejnovější zábavně-vzdělávací instrument. Sférický projekční systém uvnitř pojízdné kupole skýtá neuvěřitelný pohled. Děti se ocitnou v kouzelném prostoru a shlédnou film s názvem Naši kamarádi zvířátka. V den konání vybíráme 90Kč.

  • Zveme všechny rodiče a jejich děti na přednášku. Třída MOTÝLKŮ 2. listopadu 2021 od 15:30hodin.    

  • Vážení rodiče, v pátek 1. 10. 2021 proběhne v MŠ maňáskové divadelní představení. Pohádky: O veliké řepě, Proč si s prasátkem nechtěl nikdo hrát, Kůzlátka a vlk.  Představení začíná v 8:45hod, svačinka bude před představením. Přiveďte děti včas. Ve třídě budeme vybírat 45,- Kč Děkujeme

  • Vážení rodiče, rádi bychom vás pozvali na společnou třídní schůzku, která se uskuteční ve středu 8. září v 15:30 h v naší třídě – MOTÝLCI. Těšíme se na vás.

  • Srdečně vás zveme na ADAPTAČNÍ HRACÍ ODPOLEDNE které se bude konat v úterý 31.8.2021 od 15:30 – do 16:30 hod. ve všech třídách naší školky. Přijďte si s dětmi pohrát do jejich nové třídy, seznámit se s prostory a paní učitelkou. Přineste si s sebou již bačkorky, náhradní oblečení do šatny, gumáky a pláštěnku. První den se pro vás tak stane klidnějším a děti na něj budou připraveny.   Rozdělení dětí do jednotlivých tříd pro školní rok 2021/2022 bude zveřejněn za hlavními dveřmi MŠ. Přejeme vám všem příjemný zbytek léta. Kolektiv MŠ Zámecká.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Eva Vaníčková
-zástupkyně ředitelky


Lidmila Fischerová
Jana Jezdinská
Mgr. Monika Nosková
Jitka Hofmanová
Diana Hloušková
Viktorie Skálová
Bc. Petra Koudelková
Bc. Dana Novotná
-učitelky
Bc. Martina Šedová
-školní asistent


Provozní zaměstnanci


Ivana Jebavá
-administrativní pracovnice pro kuchyň
Margita Maršálková
-kuchařka
Kateřina Pochopová
-pomocná kuchařka
Marta Palasová
-školnice
Anna Brumlichová
-uklízečka
Miloslav Jebavý
-údržbář