2. třída – Motýlci

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Eva Vaníčková, Lidmila Fischerová 

Třídní mobil: 704973207

Aktuality z 2. třídy
  • středa 1.3. dopoledne exkurze do knihkupectví čtvrtek 2.3. dopoledne návštěva ZUŠ – hudební nástroje, zpívání úterý 7.3. od 10:15hod – divadelní představení v SD Jilm – divadlo DIGITIME V den akce budeme vybírat 60Kč. středa 15.3. Jarní fotografování – FOTO Pavla Mendřická, proběhne přímo v MŠ. Více informací v šatně na nástěnce. čtvrtek 23.3. dopoledne návštěva knihovny

  • 6.2. – Kaleidoskop – vystoupení taneční skupiny Paul-Dance v SD Jilm. 7.2. Logopedická prevence – přednáška Mgr. Kateřina Šírová od 16hod. 16.2. Karneval u Motýlků   Podrobnější informace k akcím naleznete vždy na nástěnce v šatně.

  • Karneval u Motýlků se koná ve čtvrtek 16.2.2023

  • 17.1. Hygiena rukou Teoretický i praktický vzdělávací program pro děti v MŠ. 1. Tři Králové Divadelní představení dětí dramatického kroužku ze ZŠ Komenského.

  • Byli jsme v Polsku… a děkujeme všem, kteří nám tento výlet umožnili… V rámci projektu česko – polské spolupráce Orbity Kultury byla v září 2022 vyhlášena soutěž s danými pravidly a parametry o „Nejkrásnější Betlém“. Zapojily se všechny třídy MŠ Jilemnice a vzniklo celkem 10 Betlémů. O tom vítězném rozhodla česko – polská porota v SD Jilm. Vyhrál Betlém třídy Motýlků z MŠ Zámecká a bylo to pro nás velké překvapení. Výhru jsme neplánovali ani nečekali, ale pravdou je, že jsme si naše společné dílo opravdu vypiplali. Na úplném začátku byl návrh a ovečky z kaštanů, žaludů, bukvic a pilin. Každé dítě si vyrobilo jednu. V další tvorbě jsme použili papírovou krabici, barevné papíry, krabičky, přírodniny – šišky, mech, skořápky od ořechů, kůru. Děti nazdobily strany Betlému otisky vlastních pracovitých ruček. Postupně přicházely další nápady až měl Betlém finální podobu, která odpovídala zadaným požadavkům a se kterou jsme byli spokojeni. Všechna výsledná díla pracovitých dětiček a jejich třídních učitelek byla vystavena k prohlédnutí na MěÚ v Jilemnici při konání vánočního jarmarku v sobotu 17.12.2022. Každé dílo bylo zajímavé a originální. Vítězný Betlém putoval v sobotu večer do Polska, kde byl vystaven na vánočním jarmarku v Jelení Góře spolu s ostatními Betlémy vytvořenými polskými dětmi. Naší odměnou byl výlet do Polska a tak jsme se v neděli 18.12.2022 po osmé hodině vypravili autobusem společně s rodiči a dětmi za ním. Čekal nás den plný zážitků. Před jízdou jsme si rozdali připravené svačiny. Pan řidič jel bezpečně a opatrně. Pravou zimní náladu umocňovalo i počasí se sněhem, sluníčkem, ale i mrazem. V Jelení Góře nás přivítala milá překladatelka Helenka a po celou dobu pobytu se nám věnovala. Zajímavá byla prohlídka Staré radnice v doprovodu polského Mikuláše. Děti si užily vánoční tvoření v připravených dílničkách a vystoupení na opravdovém pódiu na náměstí. Zde se proměnily za hvězdičky a zazpívaly české koledy. Odměnou byl hlasitý potlesk, pochvala a focení s polským Mikulášem. Následovala procházka městem a vydatný oběd. Pak nás autobus převezl do aquaparku Cieplickie, kde již čekala druhá milá překladatelka. Po dvouhodinovém koupání před námi byla cesta zpět domů, ale ta se díky zákazům a objížďkám trochu protáhla. U SD Jilm jsme se loučili po devatenácté hodině s pocitem příjemně prožitého dne a nezapomenutelnými zážitky. Rodiče nám děkovali za vydařenou akci a my ještě jednou děkujeme pořadatelům. A tak se může někdy stát, že když nejmíň chcete vyhrát a přejete výhru ostatním, že nakonec vyhrajete sami … Třídní učitelky Eva Vaníčková a Lidmila Fischerová MŠ Jilemnice – Zámecká – Kamarádka

  • SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA VÁNOČNÍ POSEZENÍ K MOTÝLKŮM VE ČTVRTEK 15.12.2022 OD 15.00 HODIN PROGRAM: * VYSTOUPENÍ DĚTÍ – „PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA“ * ROZDÁVÁNÍ DÁRKŮ * MALÉ POHOŠTĚNÍ * VÁNOČNÍ TVOŘENÍ * HRA   PŘIVÍTÁME NA HOSTINU PÁR KOUSKŮ CUKROVÍ Z DOMOVA A PROSÍME DONÉST JIŽ RÁNO. DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA VÁS.

  • 5.12. Mikulášská nadílka 15.12. Betlém + besídka Dopolední návštěva Krkonošského muzea, vybíráme 10Kč. Odpoledne „Vánoční posezení“ – besídka. Bližší informace na nástěnce v šatně.   23.12.2022- 1.1.2023 VÁNOČNÍ PRÁZDNINY MŠ UZAVŘENA

  • Milí rodiče! Srdečně Vás zveme na společné pečení perníčků ve školce v naší třídě. Kdy? Ve čtvrtek 24.11.2022 od 15.00 Co si přinést, co budete potřebovat? Váleček na těsto, formičky na vykrajování (cca 3-4 ks) a dobrou náladu. Těsto na perníčky nám připraví v kuchyni paní kuchařka. Těšíme se.

  • „Tátové a mámy, pojďte si hrát s námi v naší třídě u Motýlků“ Srdečně zveme rodiče s dětmi v úterý 8.11.2022 na další společné setkání tentokrát na téma: Grafomotorika a kouzelná tužka Od 15.30 – přednáška Mgr. Lenky Markové z PPP v Semilech doplněná praktickými činnostmi dětí společně s rodiči – na co je třeba dbát při správném psaní, cvičení pro správný úchop a uvolnění ruky, výběr vhodných psacích potřeb a samozřejmě zodpoví vaše dotazy. Těšíme se na vás!

  • 7.11. – pondělí Sférické kino v MŠ. V den akce vybíráme 90Kč. 8.11. – úterý Grafomotorika a kouzelná tužka. Pro rodiče s dětmi od 15:30hodin. 11.11. – pátek Divadlo přímo v MŠ – Muzikantský rok. V den akce vybíráme 50Kč. 16.11. – středa Vánoční focení – dle objednávky rodičů. 24.11. – čtvrtek Pečení perníčků. Společná akce s rodiči od 15 hod. 28.11. – pondělí Slavnostní rozsvícení vánočního stromečku na zahradě MŠ. Společná akce pro děti a rodiče.   *Bližší informace k jednotlivým akcím naleznete aktuálně v šatně na nástěnce.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Eva Vaníčková
-zástupkyně ředitelky


Lidmila Fischerová
Jana Jezdinská
Mgr. Monika Nosková
Jitka Hofmanová
Diana Hloušková
Viktorie Skálová
Bc. Dana Novotná
-učitelky
Bc. Helena Tauchmanová
-školní asistent, asistent pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ivana Jebavá
-administrativní pracovnice pro kuchyň
Margita Maršálková
-kuchařka
Kateřina Pochopová
-pomocná kuchařka
Marta Palasová
-školnice
Kateřina Brumlichová
-uklízečka
Miloslav Jebavý
-údržbář