3. třída – Berušky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují:  Mgr. Markéta Kebrtová, Bc. Věra Janovská a Veronika Nosková

Třídní mobil: 704973208

Aktuality ze 3. třídy
  • Dětský den slavíme v naší školce rádi a tuto tradiční akci chystáme poctivě několik týdnů dopředu. Vzhledem k probíhající rekonstrukci, jsme tento den oslavili již v pátek 24. května a vybrali jsme si téma „ŠMOULOVÉ“, které nás provázelo celý týden. V pátek nám počasí moc nepřálo, tak jsme na poslední chvíli řešili mokrou variantu této akce. Během dopoledne paní učitelky vše nachytaly a po obědě program pro děti s rodiči mohl začít. U vchodu do Šmoulí vesnice děti přivítal Taťka Šmoula a požádal je, zda by mu pomohly najít ztracenou Šmoulinku. Ukázal jim cestu, na které byly pro děti připravené hry s úkoly a na konci jejich putování Šmoulinku našly. Jeden z úkolů byl přímo v hradu u Gargamela, který naštěstí nebyl doma. Naše statečné děti proběhly celou zahradu, našly všech osm úkolů, navštívily obávaný Garmamelův hrad a dokonce zvládly napsat dopis do Šmoulí vesnice. V cíli je opravdu čekala krásná a usměvavá Šmoulinka, která měla pro všechny nachystané tematické občerstvení.  Modrý nápoj a modrá domácí sladkost od našich kuchařek potěšila nejen děti ale i jejich doprovod. Bylo to krásné odpoledne, plné šmoulých písniček, tance, převleků, smíchu, úkolů a originálních odměn. Pořádat tyto akce nám dělá radost a úsměvy dětí jsou pro nás hnacím motorem a tou nejlepší odměnou.

  • 6.6. – poslední lekce plavání 11.6. – rozloučení s předškoláky 17.6. – vyšetření očí (vybíráme 200,-) 19.6. – třídní výlet (informace upřesníme na nástěnce)   Od 12.6. bychom chtěly podnikat s dětmi delší či kratší procházky a výpravy a být co nejvíce venku. Prosíme, ať jsou děti každý den připravené (pohodlné oblečení, vhodná obuv, batoh, lahev, pokrývka hlavy, namazat opalovacím krémem). Plánovat budeme vždy s ohledem na počasí.  

  • Květen utekl jako voda. O vodě jsme si i v květnu povídali. Dvě milé slečny nám v rámci projektu „Voda“ představily příběh kapičky Jarmilky a koloběh vody na planetě. Děti byly nadšené a celý projekt si moc užily a získaly nové poznatky. Možná vám doma o Jarmilce vyprávěly. Také jsme dokončili sportovní školičku a všechny děti byly odměněny medailí. Celý květen také probíhalo plavání, nyní je před námi závěrečná desátá lekce. Děti si vodu opravdu užívají. Začátek měsíce jsme věnovali přípravě na svátek matek a doufáme, že obrázek a básnička všechny maminky potěšily. Moc se nám líbil týden o louce – a kytičkách a hmyzu, který na ní můžeme najít. Konec měsíce byl věnován svátku dětí a vyvrcholil dětským dnem 24.5. na téma Šmoulové. Se Šmouly jsme si hráli a vyráběli celý týden. Jedno studené dopoledne nás navštívila tanečnice, která na zahradě roztančila a zahřála celou školku. V naší třídě Berušek je 6 předškoláků, kteří jdou po prázdninách do školy. S nimi se věnujeme přípravě na slavnostní rozloučení v červnu. Konec měsíce byl ve jménu stěhování školky, vše se zvládlo, všem se nám ulevilo a ještě jednou děkujeme za pomoc zúčastněným rodičům. Nyní se těšíme na červen, krásné počasí a malé a velké výpravy do okolí.

  • 2.5. – plavání 6.5. – projekt Voda – od 9.00 7.5. – sportovní školička 9.5. – plavání 14.5. – sportovní školička 14.5. fotografování tříd – P. Mendřická 16.5. – plavání 20.5. – školáci čtou Beruškám 21.5. – poslední sportovní školička 22.5. – Roztančená školka – od 9.00, 100,- 23.5. – plavání 24.5. – Dětský den 30.5. – plavání

  • Duben v Beruškách byl ve znamení sportu, legrace, poznání, objevování a čarodějnických hrátek. Hned 2.4. byl ve školce „Den naruby“, při kterém jsme zadováděli, jedli jsme večeři na obrácených stolech při svíčkách  a třeba se naučili naše jména pozpátku. Po zbytek týdne jsme se věnovali různým druhům cvičení v rámci projektu „Se Sokolem do života“ a začali jsme plavecký výcvik. Zdá se nám, že děti jsou přinejmenším obojživelníci. V dalším týdnu nás čekala první lekce „Sportovní školičky“ a díky krásnému počasí mohla proběhnout venku. Což bohužel na další týdny nevydrželo. Od sportu jsme se přesunuli k pohádce o Pejskovi a kočičce, kterou do školky přijelo zahrát Divadlo PUK. Dvakrát během dubna nás navštívila paní Hřibová s projektem „Semínko Země“ – obě témata Motýlování i Čarobejlí nás nadchla a dozvěděli jsme se zajímavé věci o přírodě. V druhé půlce dubna jsme si povídali o naší planetě, o přírodě a její ochraně. Poslední týden pak byl ve znamení čarodějnic. Ve třídě jsme si postavili a ozdobili čarodějnickou chýši, vařili jsme lektvary a vše vyvrcholilo čarodějnickým dnem, kdy se naše děti proměnily v čarodějnice a čaroděje. Ten den k nám do školky přišli školáci z čarodějnické školy, kteří pro nás měli připravený báječný program. Přečetli nám pohádku, zahráli scénku, předvedli pokus a ještě s našimi dětmi stihli vyrobit malou papírovou čarodějnici. Duben utekl jako voda a těšíme se květen.

  • Vážení rodiče, omlouváme se, ale po nečekaném posekání školní zahrady a její prohlídce se brigáda ve středu 17.4.2024 ruší.    Co je ještě potřeba dodělat, zvládneme s dětmi v rámci Dne Země. Vaši ochotu pomoci školce využijeme při stěhování před plánovanou rekonstrukcí druhé části MŠ v květnu a po jejím ukončení. Termín bude včas oznámen. Děkujeme a těšíme se na spolupráci s vámi.                            Kolektiv MŠ Zámecká

  • Vážení rodiče, v rámci projektu „Ukliďme si Česko a Den Země“ chceme našim dětem upravit a zkrášlit zahradu MŠ. Pojďte se společně s námi a dětmi zapojit do jarního úklidu.   KDY: ve středu 17.4.2024 KDE: zahrada MŠ Zámecká V případě deštivého počasí se akce přesune. Jménem dětí a zaměstnanců děkujeme a těšíme se na viděnou.   Podrobnější informace naleznete na nástěnce v šatně.

  • 2.4.  Apríl neboli Den naruby – děti mohou mít legrační účesy či legrační oblečení nebo naruby 4.4.  plavání 5.4. Projekt Kniha s p. Hřibovou – MOTÝLOVÁNÍ – dopoledne v parku. 9.4.  sportovní školička 10.4. Divadlo PUK – 80,- 11.1. plavání 16.4. sportovní školička 18.4. plavání 23.4. sportovní školička 25.4. plavání 26.4. Projekt Kniha s p. Hřibovou – ČAROBEJLÍ – dopoledne v parku. 29.4. děti ze ZŠ čtou Beruškám 30.4.  sportovní školička ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY – KE DNI ZEMĚ, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN DLE AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚDI POČASÍ. DĚKUJEME.

  • V březnu se nám po jarních prázdninách vrátily uzdravené děti a tak jsme mohli společně vyrazit do jilemnické knihovny. Hned druhý den se na naše předškoláky přišly podívat paní učitelky ze školy a strávily s nimi a třídou Včeliček zábavné a poučné dopoledne. Také jsme se znovu setkali v parku s paní Hřibovou. Užili jsem si hledání žížal v zemi, pár z nich jsme si ve sklenici s hlínou odnesli do třídy, kde nám pěkně vyrostly. Březen byl akční a hned další v pořadí byla muzikoterapie s panem Štursou. Bubnování na africký buben si zkusily všechny děti a nakonec jsme se mohli osvěžit kouzelnou vodou z indické mísy. Ve třídě jsme v březnu společně upekli muffiny podle receptu z kuchařky, seznámili se s vesmírem, odhalily naše smysly a na velikonoční prázdniny si děti odnesly spoustu veselých výrobků. Tento školní rok je pro nás plný změn. Máme novou třídu, rozloučili jsme s paní učitelkou Verunkou a přivítali paní učitelku Věrku. Postupně zabydlujeme a vylepšujeme naší novou třídu. Těšíme se na pěkné počasí, na procházky, výpravy do lesa a hrátky na školkové zahradě.  

  • 5.3. Návštěva knihovny 14.3. Jarní focení s Pavlou Mendřickou – nabídka na nástěnce v šatně 15.3. Projekt KNIHA s p.Hřibovou – Žížalení a půda 20.3. Muzokoterapie s M.Štursou (vybíráme 100Kč) Barevný týden před Velikonocemi 25.3. Modré pondělí – modré tričko 26.3. Šedé úterý – šedé tričko 27.3. Škaredá středa – žlutá trička 28.3. Zelený čtvrtek – MŠ uzavřena 29.3. Velký pátek – státní svátek, MŠ uzavřena

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Eva Vaníčková
-zástupkyně ředitelky


Lidmila Fischerová
Bc. Diana Hloušková (MD)
Soňa Sofie Hlídková
Jitka Hofmanová
Bc. Věra Janovská
Jana Jezdinská
Mgr. Markéta Kebrtová
Mgr. Monika Nosková
Veronika Nosková
Bc. Dana Novotná
-učitelky
Markéta Tringelová
- asistent pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ivana Jebavá
-administrativní pracovnice pro kuchyň
Margita Maršálková
-kuchařka
Kateřina Pochopová
-pomocná kuchařka
Marta Palasová
-školnice
Kateřina Brumlichová
-uklízečka
Aleš Pochop
-údržbář