3. třída – Berušky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují:  Mgr. Markéta Kebrtová, Bc. Věra Janovská a Veronika Nosková

Třídní mobil: 704973208

Aktuality ze 3. třídy
  • Vážení rodiče, v rámci projektu „Ukliďme si Česko a Den Země“ chceme našim dětem upravit a zkrášlit zahradu MŠ. Pojďte se společně s námi a dětmi zapojit do jarního úklidu.   KDY: ve středu 17.4.2024 KDE: zahrada MŠ Zámecká V případě deštivého počasí se akce přesune. Jménem dětí a zaměstnanců děkujeme a těšíme se na viděnou.   Podrobnější informace naleznete na nástěnce v šatně.

• 2.4.  Apríl neboli Den naruby – děti mohou mít legrační účesy či legrační oblečení nebo naruby 4.4.  plavání 5.4. Projekt Kniha s p. Hřibovou – MOTÝLOVÁNÍ – dopoledne v parku. 9.4.  sportovní školička 10.4. Divadlo PUK – 80,- 11.1. plavání 16.4. sportovní školička 18.4. plavání 23.4. sportovní školička 25.4. plavání 26.4. Projekt Kniha s p. Hřibovou – ČAROBEJLÍ – dopoledne v parku. 29.4. děti ze ZŠ čtou Beruškám 30.4.  sportovní školička ÚKLID ŠKOLNÍ ZAHRADY – KE DNI ZEMĚ, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN DLE AKTUÁLNÍ PŘEDPOVĚDI POČASÍ. DĚKUJEME.

• V březnu se nám po jarních prázdninách vrátily uzdravené děti a tak jsme mohli společně vyrazit do jilemnické knihovny. Hned druhý den se na naše předškoláky přišly podívat paní učitelky ze školy a strávily s nimi a třídou Včeliček zábavné a poučné dopoledne. Také jsme se znovu setkali v parku s paní Hřibovou. Užili jsem si hledání žížal v zemi, pár z nich jsme si ve sklenici s hlínou odnesli do třídy, kde nám pěkně vyrostly. Březen byl akční a hned další v pořadí byla muzikoterapie s panem Štursou. Bubnování na africký buben si zkusily všechny děti a nakonec jsme se mohli osvěžit kouzelnou vodou z indické mísy. Ve třídě jsme v březnu společně upekli muffiny podle receptu z kuchařky, seznámili se s vesmírem, odhalily naše smysly a na velikonoční prázdniny si děti odnesly spoustu veselých výrobků. Tento školní rok je pro nás plný změn. Máme novou třídu, rozloučili jsme s paní učitelkou Verunkou a přivítali paní učitelku Věrku. Postupně zabydlujeme a vylepšujeme naší novou třídu. Těšíme se na pěkné počasí, na procházky, výpravy do lesa a hrátky na školkové zahradě.

• 5.3. Návštěva knihovny 14.3. Jarní focení s Pavlou Mendřickou – nabídka na nástěnce v šatně 15.3. Projekt KNIHA s p.Hřibovou – Žížalení a půda 20.3. Muzokoterapie s M.Štursou (vybíráme 100Kč) Barevný týden před Velikonocemi 25.3. Modré pondělí – modré tričko 26.3. Šedé úterý – šedé tričko 27.3. Škaredá středa – žlutá trička 28.3. Zelený čtvrtek – MŠ uzavřena 29.3. Velký pátek – státní svátek, MŠ uzavřena

• 2.2. – pololetní prázdniny – prázdninový provoz 12.2. –  Kaleidoskop (cena 70 Kč, příchod do školky do 8:15 hod) 15.2. – KARNEVAL u Berušek (tento den mohou děti přijít v maskách) 16.2. –  Semínkování s paní Hřibovou 20.2. – Koncert hudebních nástrojů v ZUŠ Jilemnice (příchod do školky do 7:30 hod) 26.2. – 1.3. – Jarní prázdniny – prázdninový provoz   Pokud budou příznivé sněhové podmínky, budeme opět chodit na běžky do zámeckého parku.

• 4.12. pondělí ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMKU na zahradě MŠ – společná akce s rodiči. Vice informací na pozvánce v šatně. 5.12. úterý MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA – dopoledne. 18.12. pondělí Vánoční besídka od 15hod.. Více informací na pozvánce v šatně. 19.12. úterý Nadílka u Berušek, dopoledne. 23.12.2023 – 2.1.2024 MŠ UZAVŘENA Vánoce doma v kruhu vašich rodin a přátel. 3.1.2024 středa Sejdeme se ve svých třídách a přivítáme s dětmi nový rok 2024

• 2.11.    Screening školní připravenosti pro přihlášené děti s jejich rodiči 3.11.   Kniha v parku – uspávání broučků a lampičky v zámeckém parku od 10hod. 7.11.  Sférické kino v MŠ, cena 100,-Kč 15.11.  Vánoční focení v MŠ 17.11.  státní svátek 28.11.  divadlo v MŠ od 8,30h, příchod do MŠ do 8h.

• V pátek 13.10.2023 přiveďte děti nejdéle v 8hod., půjdeme se podívat na práci lesní techniky – kácení stromů – tahání stromů živým koněm a naložení stromů na vyvážecí techniku. Vše za dodržení bezpečnostních podmínek v ohraničeném a bezpečném prostoru. S sebou: batůžek, pití, vhodné oblečení a obuv.

• pátek 22. září  KOLOBĚŽKIÁDA – pouze pro pedškoláky  – příchod do MŠ nejdéle v 8hod. – s sebou vlastní helmu – pláštěnku – batoh a pití SEMÍNKO MEZI ŘÁDKY – pro děti, které nejdou na Koloběžkiádu     pondělí 25. září – maňáskové divadlo – vybíráme 55Kč (ráno v den akce) – příchod do MŠ nejdéle v 8hod.

• Organizace školního roku 2023/2024 V pátek 29. září 2023 MŠ uzavřena Podzimní prázdniny čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023 (omezený provoz) Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Vzdělávání začne ve středu 3. ledna 2024 Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 26. 2. – 3. 3. 2024 (omezený provoz) Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024 (MŠ uzavřena)

-zástupkyně ředitelky

Bc. Diana Hloušková (MD)