Vítáme Vás na stránkách MŠ Valteřická – Brouček.


bro-pn Odloučené pracoviště
MŠ Valteřická
Valteřická 716, 514 01 Jilemnice
Tel.: 481 544 518
e-mail: msjilemnice.hrabacov@seznam.cz
Zástupkyně ředitelky Bc. Jana Farská

 Naše pracoviště pracuje s programem Začít spolu      
logo_horizontalni

 

 

 

Více zde: https://www.zacitspolu.eu/o-programu/zacit-spolu-na-ms/

 


Aktuality z MŠ Valteřická
  • V úterý 3.10. přijela do MŠ již po několikáté paní Nová se svou labradorkou Tessie. Děti se seznámily s prací záchranářského psa, vyzkoušely si, jak se chovat, když potkají cizího psa, za jakých podmínek si ho mohou pohladit. Nejdříve děti shlédly, jak se ošetřuje zraněný pes a následně si samy vyzkoušely na svém plyšovém zvířátku obvázat nožičku, křidélko nebo hlavu. Děti také vyzkoušely odvahu, když jim paní Nová položila na záda piškot a Tessie si ho vzala a snědla. Tessie všem dětem otiskla na jejich trička svoji tlapičku a také máme Tessie obkreslenou na papíru a v příštích dnech si ji společně vybarvíme. Nakonec se děti seznámily s osmiměsíčním štěňátkem Foxem, kterého teprve čeká dlouhý výcvik. Celé dopoledne se uskutečnilo v přátelském a příjemném duchu, všichni jsme si akci moc užili.

  • Organizace školního roku 2023/2024 V pátek 29. září 2023 MŠ uzavřena Podzimní prázdniny čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2023 (omezený provoz) Vánoční prázdniny začínají v sobotu 23. prosince 2023 a končí v úterý 2. ledna 2024. Vzdělávání začne ve středu 3. ledna 2024 Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou od 26. 2. – 3. 3. 2024 (omezený provoz) Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 28. března 2024 (MŠ uzavřena)

  • Informační schůzky pro rodiče se budou konat v těchto termínech: Třída Motýlků – 13.9. v 15,30 hod. Třída Berušek – 14.9. v 16,30 hod.

  • V úterý 29.8. se koná adaptační den pro nově příchozí děti. Rodiče mohou se svými dětmi přijít v čase od 9,00 do 11,30 nebo od 15,00 do 16,30 hod.

  • Ve čtvrtek 5.1.2023 navštívila naší mateřskou školu paní Kamila Nývltová z KRNAP Vrchlabí. Seznámila děti se životem zvířat v zimě, s odletem ptáků a s tím, co se děje v přírodě v zimě. Děti se také aktivně  zapojily do poznávacích činností. Skládaly puzzle, hledaly stíny a zahrály si pohybovou hru. Průběh akce si můžete  prohlédnout na https://mshrabacov.rajce.idnes.cz/Navsteva_z_KRNAPu-Zviratka_v_zime

  • Vážení rodiče, ve čtvrtek 1.12.2022 se v mateřské škole uskutečnila akce pro předškoláky – Markétina dopravní výchova. Děti byly seznámeny s tím, jak chránit svoje zdraví při jízdě autem, bezpečným pohybem na silnici a chodníku. Děti si vyzkoušely, jak být správně připoutaný v autosedačce, jak se správně vybavit bezpečnostními prvky na oblečení, aby byly na ulici vidět. Také na pokusu viděly, co se stane, když je řidič nepřipoutaný. Odkaz na foto z akce najdete na: https://mshrabacov.rajce.idnes.cz/Marketina_dopravni_vychova/

  • U příležitosti Dne stromů, který připadne na čtvrtek 20.10.2022, půjdou starší děti do zámeckého parku do Jilemnice, kde se zúčastní programu Semínko země. Program je zaměřený především na rozvoj smyslového vnímaní a emočních vazeb k přírodě.

  • 22.9.2022   Návštěva pejska v MŠ. Děti se naučí, jak se chovat, když potkají na ulici cizího psa. 23.9.2022   Koloběžkiáda  – hřiště Jilemnice; zúčastní se pouze předškoláci z obou tříd 7. 10.2022 –  v rámci akce Týden knihoven program v Erbovním sále , zúčastní se pouze předškoláci. Kateřina Kubalová – současná česká autorka představí svoji tvorbu malým čtenářům při besedě nad oblíbenými a dětmi vyhledávanými knihami. Např. Kouzelné karamelky na dobrou noc, Plašmyška,…  

  • V pátek 13.5. jsme se zúčastnili exkurze u hasičů. Děti si prohlédly vnitřní prostory hasičárny, svezly se na tyči jako hasiči, když pospíchají k požáru. Dále se seznámily s technikou a různým vybavením, které hasiči potřebují ke svoji práci. Na závěr si vyzkoušely hasit hadicí a oblékly se do hasičského oblečení. Foto z akce najdete na https://mshrabacov.rajce.idnes.cz/Hasici_-_MS_kveten_2022/

  • Vážení rodiče, na odkaze https://mshrabacov.rajce.idnes.cz/Vanoce_ve_skolce/ si můžete prohlédnou fotografie a videa z vánoční nadílky ve školce a z vánočního zpívání koled „Na schodech“.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Bc. Jana Farská
-zástupkyně ředitelky


Svatava Čechová
Zuzana Farská (MD)
Renáta Hrachová
-učitelky
Jana Rychtrová
- školní asistent


Provozní zaměstnanci


Marie Šilhánová
-kuchařka, administrativní pracovnice
Marie Novotná
-školnice
Jaromír Horáček
-údržbář