Vítáme Vás na stránkách MŠ Valteřická – Brouček.


bro-pn Odloučené pracoviště
MŠ Valteřická
Valteřická 716, 514 01 Jilemnice
Tel.: 481 544 518
e-mail: msjilemnice.hrabacov@seznam.cz
Zástupkyně ředitelky Bc. Jana Farská

 Naše pracoviště pracuje s programem Začít spolu      
logo_horizontalni

 

 

 

Více zde: https://www.zacitspolu.eu/o-programu/zacit-spolu-na-ms/

 


Aktuality z MŠ Valteřická
  • Slavnostní rozloučení s předškoláky se uskuteční ve čtvrtek 13.6. v 15,00 v mateřské škole. Po ukončení rozloučení děti zůstanou v MŠ na noční přespání.

  • Preventivní screeningové vyšetření zraku se bude konat v pondělí 17.6.2024 v 8,30 hod. Cena vyšetření 200,- Kč.

  • V úterý 28.5. proběhne na školní zahradě oslava Dne rodiny. Pro celou rodinu budou připravené zábavné úkoly. které můžete plnit průběžně podle vašich časových možností od 14,30 do 16,30 hod. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v budově mateřské školy.

  • Ve středu 29.5. se v mateřské škole uskuteční beseda o prevenci zubního kazu. Navštíví nás paní doktorka Lucie Zalevska, která děti seznámí s péčí o zuby.

  • Na začátku měsíce května jsme vyjeli za zážitky pod zříceninu hradu Valečov. Ráno jsme si museli přivstat, abychom byli včas na místě. Po příjezdu pod zříceninu hradu jsme se spolu s dalšími kamarády z jiných mateřských škol usadili na lavice a netrpělivě čekali na zahájení pohádky o princi Bajajovi. Dějem pohádky provázel šašek a my jsme viděli, jak Bajaja s živým koníkem Hombrem vysvobodil princeznu před drakem. Pohádku hráli herci se skutečnými rekvizitami a scéna byla postavená ze středověkých stanů. Děti se seznámily s tím, jak se oblékal princ do rytířské zbroje, jak se cvičil a sedlal rytířský kůň, jak se oblékal princ a princezna, jak se dříve hodovalo a spousta dalších zajímavostí. Po ukončení pohádky se děti seznámily s některými dávnými řemesly. Také si vyzkoušely i nejrůznější dovednosti, například mlely obilí, praly na valše a vyrobily si nitku ze lnu. Dále si vyzkoušely rytířskou přilbu, potěžkaly středověké zbraně a dověděly se mnoho informací o životě koní a pohádkových draků. Po dopoledni plném zážitků jsme se vydali na zpáteční cestu do školky. Shlédnutý program je součástí projektu Fabr z Pěnkavova dvora Takonín, jehož cílem je diváky nejen pobavit, ale i poučit. Na zážitky dětí se můžete podívat na: https://eu.zonerama.com/MSBroucekValterickaJilemnice/Album/11416657?secret=h64wBD969hJkK613ejtjkMK5G

  • V pátek dne 10. 5. 2024 půjdeme se staršími dětmi v rámci knihovny na besedu s paní A. Popprovou, která nám představí svojí knížku „Medový domeček“. Necelou hodinu trvající zajímavá beseda se uskuteční v Tržnici řemesel.

  • V úterý 7. 5. 2024 proběhne v MŠ program H2Ospodař, který je zaměřený na budování úcty k vodě a ukazování cesty, jak s ní šetrně hospodařit. Děti  prostřednictvím příběhů kapky Jarmilky objeví tajuplná místa, kde se voda za Zemi schovává. Zjistí, jak se dokáže pohybovat v přírodě a jak ve městech ve člověkem upraveném korytu. Sami si sestaví složitou cestu vody do lidských domovů a v závěru si také ukáží, jak mohou ovlivnit svou spotřebu vody v domácnosti.

  • V úterý 30. 4. 2024  proběhne na školní zahradě zábavné čarodějnické dopoledne, kde na děti budou čekat nejrůznější úkoly. Děti mohou přijít do školky v přestrojení za čaroděje, čarodějky, ale i kocoury a netopýry.

  • V pondělí 22.4. jsme si společně připomněli celosvětový Den Země. Všemu předcházely projekty, které se týkaly ochrany přírody, třídění odpadů a vody. Získané znalosti z projektů děti uplatnily na stezce, která měla celkem sedm zastavení, a to voda, slunce, vzduch, pevnina, příroda – les, hlína, včely. Na jednotlivých stanovištích si děti vyprávěly co již umí a plnily úkoly k danému tématu. U každé zastávky také poznávaly písmeno, které doplnily do tajenky. Na závěr si děti vyrobily čelenku se zeměkoulí. Jak se dětem na stezce vedlo si můžete prohlédnout na https://eu.zonerama.com/MSBroucekValterickaJilemnice/Album/11357287?secret=r8I99YR72aT5Wnb1469Io98fX

  • V pondělí 29.4. půjdou předškoláci do MŠ Roztocká do sférického kina. Sférické kino se nachází uvnitř kopule stanu, děti budou vleže pozorovat zážitkový, zábavně-vzdělávací proces promítání, který bude vidět po celé kopuli stanu. Děti se ocitnou v kouzelném prostoru a budou si připadat, jakoby byly třeba…..přímo pod hvězdnou oblohou či na dně oceánu. nebo poodhalí tajemství světa stromů, ponoří se do hlubin moří, prozkoumají nekonečný vesmír a mnoho dalšího.

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Bc. Jana Farská
-zástupkyně ředitelky


Svatava Čechová
Zuzana Farská (MD)
Renáta Hrachová
-učitelky
Jana Rychtrová
- školní asistent


Provozní zaměstnanci


Marie Šilhánová
-kuchařka, administrativní pracovnice
Marie Novotná
-školnice
Jaromír Horáček
-údržbář