1. třída – Berušky

S Vašimi dětmi ve třídě pracují: Svatava Čechová, Štěpánka Chlumská, Renáta Hrachová

Aktuality z 1. třídy
  • Vážení rodiče, letošní zima byly po dlouhé době velice pěkná a dovolila nám mnoho dní pobývat na sněhu. Děti ze třídy Berušek se vyřádily na kluzáku nebo hrou se sněhem. Děti ze třídy Motýlků víc jak 3 týdny lyžovaly na běžkách a moc si to užívaly. Poslední týden téměř všechny děti sjížděly i kopec proti školce a s těmi nejlepšími jsme se vydali na delší výlet ke Žlábku. Všechny děti musíme pochválit za snahu a trpělivost. Chválíme i všechny rodiče, protože všem dětem opatřili lyže. A velký patří panu O. Jindřiškovi za perfektně projeté a upravené stopy, ve kterých se moc hezky učilo dětem lyžovat. Fotky z lyžování a zimních radovánek najdete na https://mshrabacov.rajce.idnes.cz/

• Vážení rodiče, prosím Vás, dávejte dětem pohodlné oblečení do třídy MŠ (tepláky, legíny atd.) a bačkůrky s pevnou patou. · Vhodné oblečení a obuv na pobyt venku (na vycházku). · Do kapsy u vycházkové bundy dávejte vždy čistý látkový kapesník. Děti tráví venku část dne, přizpůsobte prosím oblečení dětí podle počasí. Oblečení by mělo být takové, aby nevadilo, že se děti ušpiní. · Dejte dětem dostatek náhradního oblečení, jak do třídy, tak na pobyt venku. Dítě by mělo mít jiné oblečení do třídy a jiné na ven. · Pokud si dítě nedokáže samo obléci prstové rukavice, tak mu je prosím nedávejte! Oblečení a obuv dětem podepište, aby nedocházelo k záměnám (menší děti si své věci často ještě nepoznají). Pokud má dítě svátek nebo narozeniny a chce něco dobrého donést, tak pouze zdravé mlsání. V případě nejasnosti a dotazů se neváhejte zeptat. Děkuji za spolupráci.

Bc. Jana Farská

Svatava Čechová