Noční školka u Zajíčků

Jako jedna z posledních zkoušek odvahy, statečnosti a nezávislosti je přespání nejstarších dětí ve školce přes noc. Letos se jí účastnilo 5 předškoláků.

Na programu bylo kromě krásného počasí i naučná terénní hra „Vlček, který nekouše“ po nedalekých Roprachticích. Na okruhu po krásné přírodě děti sbíraly razítka a dozvěděly se něco málo o historii této malebné vesničky. A to nejlepší nakonec – krásná kuličková dráha, kde se děti doslova vyřádily a kuličku si odnesly na památku domů.  A ještě na nás čekala sladká odměna i s připínací plackou u místní hospody, a to od samotného MUHU, vládce Jizerských hor.

Po návratu do školky si děti ještě vyplňovaly některé úkoly na kartě s razítky z výletu. Na památku na školku a kamarády si vlastnoručně nakreslily obrázky i s podpisy na plátěné tašky. Po večeři, když se už začínalo stmívat, děti čekala stezka odvahy na zahradě. Za úkol měly dojít po světýlkách a k malému domečku, kde se podepsaly na připravenou listinu. Potkaly, ale také slyšely nějaké to „školkovské“ strašidlo. A pak už honem do svých pelíšků. Pohádka a ukolébavka a DOBROU NOC.

Celou akci jsme si všichni moc užili a neukápla ani jedna slzička.

A co se nejvíce líbilo dětem ? Patrik : „ Cesta za vlčkem, Muhu s odměnami a přespávačka.“ Emička : „ Výlet i spaní.“ Honzík : „ Spaní, výlet i strašidelná stezka .“ Editka : „ Kuličková dráha a spaní.“

Adámek : „ Všechno.“☺

Mgr. Jana Hanušová
Mgr. Žaneta Valentová

Romana Zahradníková