Co jsme prožili v květnu u Berušek

Květen utekl jako voda. O vodě jsme si i v květnu povídali. Dvě milé slečny nám v rámci projektu „Voda“ představily příběh kapičky Jarmilky a koloběh vody na planetě. Děti byly nadšené a celý projekt si moc užily a získaly nové poznatky. Možná vám doma o Jarmilce vyprávěly. Také jsme dokončili sportovní školičku a všechny děti byly odměněny medailí. Celý květen také probíhalo plavání, nyní je před námi závěrečná desátá lekce. Děti si vodu opravdu užívají. Začátek měsíce jsme věnovali přípravě na svátek matek a doufáme, že obrázek a básnička všechny maminky potěšily. Moc se nám líbil týden o louce – a kytičkách a hmyzu, který na ní můžeme najít. Konec měsíce byl věnován svátku dětí a vyvrcholil dětským dnem 24.5. na téma Šmoulové. Se Šmouly jsme si hráli a vyráběli celý týden. Jedno studené dopoledne nás navštívila tanečnice, která na zahradě roztančila a zahřála celou školku. V naší třídě Berušek je 6 předškoláků, kteří jdou po prázdninách do školy. S nimi se věnujeme přípravě na slavnostní rozloučení v červnu. Konec měsíce byl ve jménu stěhování školky, vše se zvládlo, všem se nám ulevilo a ještě jednou děkujeme za pomoc zúčastněným rodičům. Nyní se těšíme na červen, krásné počasí a malé a velké výpravy do okolí.

Veronika Nosková (MD)