Proměnlivý podzim u Kytiček

Letošní začátek školního roku nás docela zaskočil. Za léta praxe jsme se nesetkali s tím, aby byly děti tolik nemocné. Snad je to tím, že jsem všichni minulý rok pobývali převážně doma kvuli covidu a nemáme skoro žádnou imunitu.

Září a říjen jsme si neustále zvykali a zůstávali doma a pořád dokola. Hodně dětí ještě po ránu stále pláče. Snažíme se, aby si co nejrychleji zvykly nejenom na nás, učitelky, ale také na dětský kolektiv. V tom nám hodně pomáhá náš velký kamarád plyšový Krteček.

Od října jsme si už pomalu začali vyprávět o věcech kolem nás. Sklízeli jsme ovoce a zeleninu, hráli si na ptáčky a zvířátka u krmelce, rozsvěceli jsme halloweenské lucerničky a minulý týden jsme před velikou zimou uspali zvířátka a broučky na školní zahradě.

medved           broucci

Poznáváme i spoustu zajímavých věcí – nůžky, lepidlo, tiskátka, barvičky ale také třeba hudební nástroje které jsme nikdy předtím neviděli. Proměnlivý podzim pomalu končí a my už se těšíme na KOUZELNOU ZIMU.

Janička a Monička.