Duben u Soviček
Duben jsme odstartovali opravdu stylově – aprílem! A jak se sluší a patří byl to den úplně naruby. Do třídy se vcházelo umývárnou, stolečky stály vzhůru nohama, paní učitelky zlobily a dokonce i žalovaly. Polívka se jedla z hrnečků, čaj se pil z mističek. A hry? Ty byly samozřejmě také obrácené. To Vám byla legrace!
Hned poté jsme se pustili do pohybu. Byla zahájena Sportovní školička. Celkem nás čeká 7 lekcí. A protože byl zájem opravdu veliký, otevřeli jsme rovnou dvě skupiny přibližně po 25ti dětech. Pravidelně za námi přijíždí trenéři, společně se rozhýbeme, zahřejeme těla a pak hurá na trénink! Každá lekce je zaměřená na jiný sport – vyzkoušeli jsme si např. míčové hry, fotbal, florbal a další. Děti se na každou středu těší…a je to znát i u oběda – víc se toho sní a pak se i pěkně spí:-)
Na své si přišli i rodiče. Maminky a tatínkové si mohli společně s dětmi zacvičit na poslední lekci Hravé jógy. Bylo skvělé vidět, jak si pohyb užívají malí i velcí.
Ve čtvrtek 16. dubna jsme pro Vás připravili Den Země na zahradě naší školky. Čekala na Vás stanoviště zaměřená na téma vody, nechybělo drobné občerstvení od paní učitelek. Děti mohly využít vodní dráhu a na závěr nechybělo společné opékání buřtů. Děkujeme za Vaši hojnou účast a příjemně strávené odpoledne.
V dubnu jsme také měli poslední Smyslovánky na téma jaro. Děti si užily např. žabí bažinu, broučkovou mozaiku, beruščiny puntíky nebo vaření jarních lektvarů. Všechny tyto aktivity rozvíjely dětskou fantazii i smysly.
Závěr měsíce patřil tradičně čarodějnicím. Děti prošly úkolovými stanovištěmi čarodějnice Popletky a z každého si odnesly jednu ingredienci do kouzelného lektvaru smíchu a radosti. Do kotlíku tak putovaly pavučiny, pavoučí nožičky, žížala, netopýří křidýlko, kyselá šťáva, třpytky, barevná voda, kouzelný prášek i bublinková šťáva. A výsledek? Smích a radost, že lektvar povedl.
A co nás čeká teď? Květen – měsíc lásky, květin a nových dobrodružství. Těšíme se, co nám přinese.