Březen u Soviček
Naše březnové dobrodružství u Soviček začalo programem S. O. J. K. A na téma „Mláďata v zimě“. Děti se zábavnou formou dozvěděly spoustu zajímavostí o zvířátkách a jak se k nim v případě nálezu chovat. Všechny získané informace si děti mohly hned vyzkoušet i v připravených aktivitách, aby se dětem lépe zapamatovaly.
Dalším důležitým tématem byly knihy, na které bychom – obzvlášť u dětí – rozhodně neměli zapomínat. A právě i děti 4.B ze ZŠ Komenského nás velmi poutavě vtáhly do knih plných pohádkových postav. Knihu jsme si společně i vyrobili. Další den následovala návštěva knihovny, která byla pro většinu dětí úplně první. Seznámili jsme se s největší a nejmenší knihou, také s knihou, kde lze vyzkoušet hmat, čich, zrak, sluch a dokonce i použití rtů bylo potřeba! V jedné z knih jsme se dočetli o jaru. Tak jsme se pustili do výroby „eko“ Morany, které jsme poděkovali za krásnou zimu a po vodě s hlasitým ahoj a doprovodem hudebních nástrojů poslali pryč po vodě.
Následující týden během výroby velikonoční výzdoby jsme shlédli divadlo O veverkách a lidské hlouposti. Představení bylo působivé a v dnešní době překvapivě pravdivé – tématem bylo kamarádství, které se kvůli malichernostem rozkamarádilo až se úplně zničilo V dětech toto představení zanechalo stopu přemýšlení, kde se stala chyba a jak jí šlo předejít.