Únor u Soviček

Měsíc únor všechny Sovičky potěšil sněhovou nadílkou. Konečně jsme se mohli pořádně vyřádit při jízdě na kluzácích i pekáčích, při stavbě bunkrů i provrtávání koulí, dokonce i při „obyčejném“ koulování. Také děti začaly samy vymýšlet různé úkoly pro uskutečnění „Zimních her“ na zahradě MŠ. Celkem děti sestavily 6 stanovišť:

1. projít vyznačenou dráhu se sněhovou koulí na lopatě
  2. prolézt tunelem po čtyřech
  3. slalom
  4. střelba šišky hokejkou do branky
  5. hod šišky do sněhové jámy
  6. sjezd na pekáči

To vše jako praví nefalšovaní závodníci, kterým nechybělo číslo na hrudi ani na zádech. Nechyběla však také nepostradatelná pravá sportovní myšlenka fair play při hře.

A pak, když jsme si udělali krásný fotosnímek u sněhového hraběte Jana Harracha a sníh začal tát, jsme my ve školce začali chystat karneval. Výroba masek a řetězů nebrala konce, juchání při španělské písni Makarena rozesmálo nás všechny, takže příchod dětí v nejrůznějších maskách na den D byl jen třešničkou na dortu. V krásných kostýmech se představil integrovaný záchranný systém – policisté s hasičem a krásnou lékařkou. Celé dopoledne s námi tančila křehká víla, Elsa, Růženka a myška Minnie. Z Harryho Pottera k nám zavítal samotný Harry Potter se sněžnou sovou Hedvikou a přítelkyní Hermionou. Z Avangeru si k nám odskočil Kapitán Amerika. Do karnevalového skotačení se vloudil i minecrafťák Steve, s modrou páskou želva Ninja Leonardo, mořský pirát a všemi obávaný bacil. Na všechny dohlížel český loupežník Karaba a milá paní Léto.

A teď hurá dál. Měsíc březen na nás volá, protože má pro nás připraveno mnoho zajímavého. A o tom zase příště.