Leden u Soviček

Ryje-li krtek v lednu, končí zima v květnu.“ To praví jedna z lednových pranostik. Pokud je to pravda, soudě podle okolních zahrad a luk, může se stát, že jako jsme dlouho vyhlíželi zimu a s ní spojené zimní radovánky, tak v květnu budeme stejně smutně vyhlížet očekávané teplo…

V každém případě u Soviček se stále něco děje. Ať je bláto nebo sníh. Vyprávělo se o třech králích – Kašparovi, Melicharovi a Baltazarovi a jejich vzácných darech. Nám tři králové přinesli pohádku O dvanácti měsíčkách. Byla krásná, netradičně osvětlená a ozvučená. A ač byl scénář podobný pohádce klasické, pobavili nás zakomponované moderní prvky – Holena s macechou v průběhu pohádky ztloustly do nevídaných rozměrů, protože neustále vysedávaly na gauči u televize a pojídaly nezdravá jídla. Ó jé, jak poučná pohádka!

Druhá půlka ledna se nesla v duchu lidského těla. S dětmi jsme se zabývali nejen názvoslovím jeho částí, ale také prevencí úrazů a nemocí. Neopomněli jsme vyzkoušet našich pět smyslů. Všechno nás bavilo.

Nyní už se těšíme na únor a s ním spojené především karnevalové veselí, které si hodláme užít těsně před jarními prázdninami – v pátek 17. února. Nápaditým kostýmům bude vstup povolen.