Září u Ježečků

První zářijové dny ve školce jsou za námi. Pro všechny z nás byly plné nových věcí a zážitků. Nové děti se ocitly v neznámém prostředí, vstoupily do nového, velkého kolektivu starších dětí a byly obklopené dospělými, které ještě neznaly. V šatně při ranním loučení s rodiči nechyběly ani slzičky, se kterými se musely vyrovnávat hlavně maminky, které dosud s dětmi trávily většinu času. I přesto, že byly první dny ve školce velmi náročné, postupně si děti přivykly na jiný řád, než který je doma.

Při dopoledních činnostech ve třídě jsme se již všichni společně naučili jednoduché básničky s pohybem, namalovali si temperovými a anilinovými barvami obrázky se sluníčky a vlaštovkami a těmito obrázky si vyzdobili prostředí šatny. Nechyběly ani společné hry na seznamování či zapamatování si jmen kamarádů. Základní třídní pravidla byla tvořena průběžně za pomoci plyšového medvídka.

Třídní předškolácká skupina dětí základní úkony, které se týkají samostatnosti ve stravování, hygieně i oblékání, zvládá zcela samostatně bez pomoci učitelky.

V této mnohem menší skupině bude i více času na individuální práci a přípravu dětí k rozvoji dovedností potřebných pro vstup do 1. třídy základní školy.