Pestrý říjen u Soviček

Říjen je měsíc barevného listí a stejně tak pestré byly naše aktivity v mateřské škole. Připomenuli jsme si plody, které na podzim sklízíme, jak ovoce tak i zeleninu. Dokonce jsme uspořádali ochutnávkový raut. Rozmanitost barev jsme využili při výrobě dráčků – Papíráčků. Těmi jsme si ozdobili chodbu ve školce. Pak přišlo poznávání stromů a jejich plodů. Vyzkoušeli jsme si vše ohmatat se zavázanýma očima. Největší novinkou je pro nás Polytechnika a Gymnastika. Většina dětí držela pilku poprvé v ruce a tak se zapotily děti při řezání i pan Lněníček při vysvětlování a dohlížení na bezpečný postup. Holčičky se na gymnastiku velmi těšily a nemohly se dočkat prvního cvičení. Zkuste je doma poprosit, aby vám ukázaly ladnou chůzi a jiné protahovací cviky, které se naučily. Pro malé truhláře je otázka: Kde nosí správný truhlář tužku?

foto 2

Děti moc chválíme. Snaží se naučit, co nejvíce nového a z toho máme velikou radost.

E. M.+K. K. Sovičky