Koloběžkiáda

V pátek 17. září sice mírně poprchávalo, ale přesto jsme ve větrovkách a pláštěnkách vyrazili k jilemnickému stadionu na koloběžkiádu. Šel s námi i nový kamarád Mireček, kterého jsme v naší třídě přivítali před pár dny. Šlapalo se nám krásně a jakmile jsme došli ke stadionu, to bylo překvapení! Už zpovzdálí děti uviděly vznášející se bubliny z chrliče a zvláště Adélka byla hned u vytržení. Na hřišti čekala připravená dráha s nejrůznějšími překážkami a provoz roztodivných vozidel byl vcelku hustý. Miky s Mirečkem osedlali vybrané stroje – Miky motorku a Mireček kachničku a neohroženě se vydali na trať. Miky byl šikovný a samostatný a hravě zvládl všechny nástrahy tratě, včetně překlápěcí houpačky. Mireček se nechtěl nechat zahanbit, a za asistence paní učitelky a dozoru maminky, která jej první dny ve školce doprovázela, se držel Mikymu v patách. Adélka, naše romantická slečna, použila vozítko toliko k nezávazné promenádě mezi mýdlovými bublinami, vzdálená klučičímu zápolení 🙂 . Všeobecná spokojenost byla završena obdržením diplomů a sladké odměny, počasí se umoudřilo a všichni jsme se po vydařené akcičce vesele vydali na zpáteční cestu ke školce.