Evropský týden mobility

Již tradičně se město Jilemnice zapojilo do Evropského týdne mobility a připravilo nejen pro děti z MŠ Spořilov osvětový program na téma udržitelné městské mobility. Cílem projektu je motivovat děti i celou společnost, k využívání šetrnějších dopravních prostředků namísto osobních automobilů.

Letos se projektu účastnily nejstarší děti ze třídy Soviček a Ježečků. Nejprve jsme navštívili náměstí, kde pro nás byla připravená vzdělávací stanoviště. Mezi probíraná témata patřila např. bezpečná jízda na jízdním kole, recyklace, prohlídka sanitního vozu či správný postup při dezinfekci rukou. Za odměnu si děti mohly zaskákat na nafukovacím hradu nebo se projít po hmatovém chodníčku.

Další den proběhla „koloběžkiáda“- překážková jízda na koloběžkách, malování na sádrové odlitky, hry s modelovací hmotou i s bublinami z bublifuku. Na závěr děti obdržely diplom s balíčkem odměn.

Obě akce si děti velmi užily a odnesly si důležité poznatky k tématu udržitelné městské mobility 🙂 .