Školní výlet

Ve středu 9.6.2021 se celá třída Ježečků vypravila na celodenní výlet. Počasí nám přálo, protože bylo tak akorát. Jak to tedy bylo?

O půl deváté ráno jsme nastoupili s batůžky na zádech do autobusu a už v Hrabačově přestoupili do jiného autobusu směrem Rokytnice nad Jizerou. Vystoupili jsme hned „U Kroupů“, odkud nás cesta vedla na lávku nad Huťským potokem a přes řeku Jizeru. Šplouchání vody se nám líbilo, že jsme se rozhodli posvačit na jedné posečené louce. Když byla bříška plná, vydali jsme se dál. Hlídali jsme si zelenou turistickou značku, která nás měla doprovodit až na jablonecké hřiště. Cestou jsme potkali krásně rozkvetlé louky, chaloupky, točící se mlýnek na potoce, cyklistický školní výlet a těsně před cílem i zvědavé kozy. To vše se sluníčkem nad hlavou. Než jsme se nadáli, stáli jsme před hřištěm, na kterém jsme si do sytosti pohráli na různých herních prvcích. Poobědvali jsme, napili se a bylo na čase kousek popojít. Na zmrzlinu. U většiny zvítězila míchaná točená. A to už jsme téměř u konce. Po pěšince podél kolejí jsme doputovali na vlakové nádraží, na kterém nás čekal modrý motoráček. Šťastni a unaveni jsme dojeli zpět do Jilemnice a nezbývalo nic jiného, než si ještě zazpívat SLÁVA NAZDAR VÝLETU!

Fotogalerie zde: https://mssporilov.rajce.idnes.cz/Jezecci_-_skolni_vylet_2021/