Byli jsme v Polsku…

Byli jsme v Polsku…

a děkujeme všem, kteří nám tento výlet umožnili…

IMG-20221219-WA0018

V rámci projektu česko – polské spolupráce Orbity Kultury byla v září 2022 vyhlášena soutěž s danými pravidly a parametry o „Nejkrásnější Betlém“. Zapojily se všechny třídy MŠ Jilemnice a vzniklo celkem 10 Betlémů. O tom vítězném rozhodla česko – polská porota v SD Jilm. Vyhrál Betlém třídy Motýlků z MŠ Zámecká a bylo to pro nás velké překvapení. Výhru jsme neplánovali ani nečekali, ale pravdou je, že jsme si naše společné dílo opravdu vypiplali. Na úplném začátku byl návrh a ovečky z kaštanů, žaludů, bukvic a pilin. Každé dítě si vyrobilo jednu. V další tvorbě jsme použili papírovou krabici, barevné papíry, krabičky, přírodniny – šišky, mech, skořápky od ořechů, kůru. Děti nazdobily strany Betlému otisky vlastních pracovitých ruček. Postupně přicházely další nápady až měl Betlém finální podobu, která odpovídala zadaným požadavkům a se kterou jsme byli spokojeni.

IMG-20221122-WA0006

Všechna výsledná díla pracovitých dětiček a jejich třídních učitelek byla vystavena k prohlédnutí na MěÚ v Jilemnici při konání vánočního jarmarku v sobotu 17.12.2022. Každé dílo bylo zajímavé a originální. Vítězný Betlém putoval v sobotu večer do Polska, kde byl vystaven na vánočním jarmarku v Jelení Góře spolu s ostatními Betlémy vytvořenými polskými dětmi. Naší odměnou byl výlet do Polska a tak jsme se v neděli 18.12.2022 po osmé hodině vypravili autobusem společně s rodiči a dětmi za ním. Čekal nás den plný zážitků. Před jízdou jsme si rozdali připravené svačiny. Pan řidič jel bezpečně a opatrně. Pravou zimní náladu umocňovalo i počasí se sněhem, sluníčkem, ale i mrazem. V Jelení Góře nás přivítala milá překladatelka Helenka a po celou dobu pobytu se nám věnovala. Zajímavá byla prohlídka Staré radnice v doprovodu polského Mikuláše. Děti si užily vánoční tvoření v připravených dílničkách a vystoupení na opravdovém pódiu na náměstí. Zde se proměnily za hvězdičky a zazpívaly české koledy. Odměnou byl hlasitý potlesk, pochvala a focení s polským Mikulášem. Následovala procházka městem a vydatný oběd. Pak nás autobus převezl do aquaparku Cieplickie, kde již čekala druhá milá překladatelka. Po dvouhodinovém koupání před námi byla cesta zpět domů, ale ta se díky zákazům a objížďkám trochu protáhla. U SD Jilm jsme se loučili po devatenácté hodině s pocitem příjemně prožitého dne a nezapomenutelnými zážitky. Rodiče nám děkovali za vydařenou akci a my ještě jednou děkujeme pořadatelům.

A tak se může někdy stát, že když nejmíň chcete vyhrát a přejete výhru ostatním, že nakonec vyhrajete sami …

IMG-20221219-WA0023

Třídní učitelky

Eva Vaníčková a Lidmila Fischerová

MŠ Jilemnice – Zámecká – Kamarádka

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Eva Vaníčková
-zástupkyně ředitelky


Lidmila Fischerová
Jana Jezdinská
Mgr. Monika Nosková
Jitka Hofmanová
Diana Hloušková
Viktorie Skálová
Bc. Dana Novotná
-učitelky
Bc. Helena Tauchmanová
-školní asistent, asistent pedagoga


Provozní zaměstnanci


Ivana Jebavá
-administrativní pracovnice pro kuchyň
Margita Maršálková
-kuchařka
Kateřina Pochopová
-pomocná kuchařka
Marta Palasová
-školnice
Kateřina Brumlichová
-uklízečka
Miloslav Jebavý
-údržbář