Co by bylo v měsíci dubnu u Motýlků?

Nouzový stav v ČR skončil 11. dubna. Od pondělí 12. 4. se nám vrátily do školky na povinné předškolní vzdělávání naše nejstarší děti, které po prázdninách v září nastoupí do 1. třídy ZŠ. Jsou pravidelně testovány (v pondělí a ve čtvrtek) a rozděleny do dvou tříd – k Beruškám a Včelkám. Třída Kytiček je vyhrazena pro děti rodičů IZS. Třída Motýlků zůstává uzavřena. Tak trpělivě čekáme, vymýšlíme a vylepšujeme další projekty, vypomáháme v jiných třídách a těšíme se na všechny naše děti. Zdravíme vás do vašich domovů a přidáváme naše dubnová témata. Prvním z nich je IZS. Záchranářům, hasičům, policii i vojákům patří v dnešní nejisté době velký dík a obdiv k jejich náročné práci. Právě na tyto profese bychom si hráli. Velmi zajímavým a aktuálním tématem je „ Naše planeta Země a péče o ni“.  22. duben patří naší Zemi a společně bychom vymýšleli, jak se o ni můžeme postarat, aby byla naším krásným domovem. Jak se starat o vodu a ovzduší, pečovat o přírodu, jak třídit odpad. Určitě budete mít spoustu vlastních nápadů. Poslední týden v dubnu by zaplnilo čarování, které vrcholí Čarodějnickým dnem v převlecích, s letem na koštěti a vařením lektvarů s kouzly a čáry. Tak snad nám čarodějky přičarují brzký návrat pro všechny děti do svých tříd a už se brzy sejdeme.

Myslíme na vás a těšíme se – vaše paní učitelky Lída a Eva