Co by bylo ve třídě u Motýlků v měsíci březnu.

Od 1. 3. 2021 je v ČR vyhlášeno prodloužení Nouzového stavu a došlo k uzavření všech MŠ. Naše MŠ je otevřena pouze pro rodiče dětí IZS.  V rámci našeho projektu Tátové a mámy, pojďte si hrát s námi, vám alespoň touto cestou nabídneme témata, kterým bychom se společně věnovali v tomto období. K vašim nápadům, jak užitečně trávit společný čas, můžete přidat něco z naší nabídky. První téma je Březen- měsíc čtenářů. Jeho podtémata jsou- kamarádka Knížka, moje nejoblíbenější knížka, moje knihovnička doma, naše knihovnička ve školce, Knihkupectví- knížky si kupujeme, Knihovna- knížky si půjčujeme, seznamování s různými knihami- leporela, encyklopedie, atlasy, knížky pohádkové a naučné. Společně s dětmi si můžete přečíst obrázkové čtení, prohlížet si obrázky v knížkách i časopisech, říkat říkanky, zpívat písničky.  Děti rády poslouchají pohádky čtené rodiči nebo starším sourozencem. Druhé téma je Březen- měsíc divadla. Jeho podtémata jsou- hrajeme si známé pohádky jako herci, s maňásky, s loutkami, vyrábíme si divadlo z papíru, hrajeme si s Kašpárkem pohádku nebo vymyšlený příběh. Třetí téma je- Domácí zvířátka a jejich mláďátka. Povídáme si o domácích a hospodářských zvířatech, jak se říká velkým a jak se jmenují malá, hledáme je na obrázku v knížkách, pozorujeme je venku na procházkách. Největší radost mají děti ze setkání se zvířaty živými, ale pozor na bezpečné chování.  Posledním tématem je Vítání jara a příchod Velikonočních svátků. Na Velikonoce bychom si připravili pěknou jarní výzdobu a namalovali si vajíčka. Přejeme vám všem klidné Velikonoční svátky a pevné zdraví. Snad už se v dubnu sejdeme.

Myslíme na vás- vaše paní učitelky Eva a Lída