Únor ve třídě u Motýlků

Měsíc únor je nejkratší v celém roce, přesto se do něj hodně vešlo.  Začal jarními prázdninami v ZŠ a u nás upraveným provozem.  Další tři týdny zaplnila tři témata. Oblíbené : Na lékaře a Hlava, ramena, kolena, palce nás navedly k objevování našeho těla a k tématu – Já člověk, my lidé, zdraví a nemoc. Zkoumali jsme, co na našem těle vidíme a povídali si, co je schováno uvnitř, co našemu zdraví prospívá a co mu škodí.  V tomto týdnu jsme také fandili našim starším kamarádům ze školky na jejich závodech v lyžování nebo v běhu s překážkami. Naše děti si celou dráhu proběhly, aby si vyzkoušely, co je příští rok čeká.  Dalším tématem byl Karneval a přípravy na něj. V pondělí děti přivítala karnevalová výzdoba třídy i herny a vytvořila tu správnou náladu těšení. Společně jsme si povídali o Masopustu, o zvycích, o maskách, o masopustním jídle a veselí.  Náš velký den byl ve čtvrtek 18.2..  Již ráno děti přicházely do třídy v převlecích a moc jim to slušelo. Tímto děkujeme rodičům za přípravu krásných kostýmů. Celý den byl pohádkový, plný dobré nálady, tancování, her, nechybělo ani výborné pohoštění. I paní učitelky se tentokrát proměnily a to na sněhuláky. Fotografie z vydařené akce jsou na našich stránkách. Poslední týden v únoru zaplnilo téma – Řeknu ti to hned, smyslů máme pět. Zabývali jsme se naším zrakem a očima, naším sluchem a ušima, naším čichem a nosem, naším hmatem a rukama, naší chutí a jazykem. Všechna zkoumání doprovázely hry na rozvoj smyslového vnímání, aby si děti vše samy vyzkoušely.  Svět vnímáme všemi smysly a všechno je vzájemně propojené. Co vidíme, co slyšíme, co cítíme, co nám chutná, co zkoumáme rukama, nyní děti procvičují každý den se svými rodiči doma. Tímto jsme u Motýlků zakončili Kouzelnou zimu a budeme se těšit na Rozkvetlé jaro v naší třídě. Snad to bude brzy.

Do vašich domovů vás zdraví vaše paní učitelky Lída a Eva