Kouzelná zima ve třídě u Motýlků

Po vánočních prázdninách jsme se ve školce sešli v pondělí 4. ledna. Společně jsme přivítali nový rok 2021 a těšili se na návštěvu tří králů, která k nám dorazila od Berušek. Společné setkání bylo milé a přátelské. Na začátku měsíce ledna jsme si povídali, jak měříme čas, co je to rok, měsíc, týden, den a sledovali hodinky, jak čas rychle utíká. Další týden začalo sněžit. Bílá zima, ta je prima! Děti se radovaly ze sněhové nadílky, pozorovaly zimní počasí, stavěly sněhuláky, házely sníh lopatkami na velikou hromadu. Úspěch měly pokusy se sněhem a ledem. Také už víme, jak je důležité správně se ven obléknout. Zimní oblečení dá všem pořádně zabrat, ale největší šikulové se již obléknou sami, rychle a správně. Zasněžená školní zahrada nám umožnila sportovat. Děti bavila jízda na kluzácích a vyzkoušely si i lyžování. Před odchodem ven si vždy připomeneme pravidla bezpečného chování na sněhu a ledu i k sobě navzájem. Vydali jsme se také na jilemnické náměstí za sněhovým Krakonošem. Nádhera! Koncem měsíce jsme sledovali stopy na sněhu – od lyží, kluzáků, naše stopy, stopy zvířátek a ptáčků. Povídali jsme si o péči lidí o zvířátka a ptáčky v zimě      u krmelců a krmítek. Jedno nově vyrobené krmítko jsme dostali jako dárek. Většina dětí má svoje vlastní zkušenosti z domova s péčí o přírodu v zimě. My máme radost, že z nich rostou mladí ochránci přírody. Všechny činnosti se snažíme smysluplně naplánovat a užitečně využít každou chvíli dětí v MŠ. V ČR stále platí nouzový stav. Pro toto opatření nemůžeme uskutečňovat plánované akce dětí spolu s rodiči. Proto dokumentujeme naše aktivity a fotografie, jsou k dispozici rodičům na stránkách MŠ. Pevně věříme, že se situace vylepší a společných akcí se dočkáme. Přejeme všem kouzelnou zimu!

Vaše učitelky Eva a Lída.