Adventní čas u Včeliček

Náš adventní čas jsme zahájili rozsvícením vánočního stromečku u nás na školní zahradě. Dopoledne jsme putovali se sněhovou vločkou a podařilo se nám zvládnout všechny úkoly, které si pro nás připravila…

Uvázali jsme si a společně nazdobili adventní věnec, u kterého jsme si zopakovali názvy stromů, ze kterých jsme měli krásné větvičky.

Nechyběla Barborka a její legenda a už jsme tančili v čertovském reji s čertími ocásky a rohy. To nám šlo náramně a pořádně jsme si to užili.

Návštěva Mikulášské družiny, tentokrát z řad p. učitelek, již tak veselá nebyla. Došlo i na slzičky.
Že by u nás někdo zlobil? Však naši kouzelnou metličku máme stále ve třídě. Co kdyby….

Rozsvěceli jsme postupně další a další svíčky na našem adventním věnci a připravovali se na Vánoce – dárečky, přáníčka, výzdoba třídy.

Vše bylo připraveno a VÁNOCE U VČELIČEK mohly začít. Hned ráno jsme společně připravili bramborový salát a poté se vypravili do lesa i s dobrotami pro zvířátka. Po obědě jsme navštívili Krkonošské muzeum a podívali se na pohyblivé betlémy. Při společné slavnostní večeři nechyběl slavnostní přípitek, vánoční koledy a zvyky. Nakonec se u nás zastavil i Ježíšek se svými dary.

Bylo to prostě krásné vánoční odpoledne a celý adventní čas….