Plastopůst

Ve čtvrtek 25. 2. se naše mateřská škola zapojila do projektu Plastopůst aneb týden bez plastů. Tento projekt pořádala již čtvrtým rokem mateřská škola Na Daliborce, Hořice. Naše MŠ se k projektu připojila jedním dnem. Po příchodu do MŠ na děti čekala přikrytá hromada plastových hraček, se kterými si ten den nemohly hrát. Nebyla to pro ně žádná překážka, samy vymýšlely aktivity, např. modelovaly, kreslily, využily dřevěné hračky a kostky, stolní hry, puzzle. Shlédli jsme krátký film o plastech, jak ovlivňují život lidí a zvířat (hlavně v moři), jak je důležité třídit odpad, aby se mohl znova recyklovat a co se z něho dá znova vyrobit. Vyprávěli jsme si o nakupování potravin bez obalu nebo s minimem plastových sáčků.

Děkujeme všem rodičům, že se zapojili také do projektu společně s dětmi nákupem potravin zakoupených bez plastového obalu a nalepením obalů z těchto potravin na čtvrtku. Všichni jste splnili na jedničku.

Na závěr si děti vyrobily za pomocí paní učitelky tašku ze starého trička. Tašku využijeme na hru v kuchyňce  nebo si ji vezmeme do přírody, abychom si v ní přinesli, co najdeme pěkného pro tvoření.

Dopoledne bez plastů jsme zakončili vycházkou ke kontejnerům s odpadem, kam děti odnesly vytříděný plastový odpad z mateřské školy.

Dětem tento den z plastových hraček nejvíce chybělo lego a magnetická stavebnice.

Foto z projektu najdete na https://mshrabacov.rajce.idnes.cz/

Personál MŠ

Pedagogické pracovnice


Bc. Jana Farská
zástupkyně ředitelky


Svatava Čechová
Zuzana Farská
Renáta Hrachová
Štěpánka Chlumská
učitelky


Provozní zaměstnanci


Marie Šilhánová
kuchařka, administrativní pracovnice
Renáta Hrachová
školnice
Jaromír Horáček
údržbář